سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با هفته کشاورزی در قم انجام می‌شود؛

افتتاح ۴۰ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار 35 مییارد تومان

19 دی: رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان اینکه رشد اقتصادی بخش کشاورزی مثبت است، گفت:‌ ۴۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان در هفته جهاد کشاورزی در قم به بهره‌برداری می‌رسد.

 

محمدرضا طلایی در نشست خبری که در سازمان جهاد کشاورزی استان قم برگزار شد، از افتتاح ۴۰ پروژه در هفته جهاد کشاورزی خبر داد و بیان کرد: این پروژه‌ها شامل ۱۹ پروژه در حوزه آب و خاک، ۷ عنوان تولیدات گیاهی، ۷ عنوان در زمینه صنایع کشاورزی، سه مورد در امور دام و سه برنامه در زمینه شیلات و یک مورد نیز در حوزه امور اراضی خواهد بود.

طلایی از اشتغال‌زایی بیش از ۳۴۰ شغل مستقیم خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها ۳۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که ۷۰ درصد آن را بخش خصوصی تأمین کرده است.

وی دیدار با مراجع تقلید، تجدید پیمان با بنیانگذار انقلاب با حضور در مرقد امام، ‌ غبار روبی گلزار شهدا، تجلیل شهدای جهاد کشاورزی، ‌ دیدار با خانواده شهدا، دیدار با تشکل‌های صنفی حوزه کشاورزی، برگزاری هم‌اندیشی و همایش مرتبط را از دیگر برنامه هفته جهاد کشاورزی عنوان کرد.

رئیس جهاد کشاورزی با اعلام این خبر که ۴۵۰ میلیون متر مکعب روان آب ورودی به قم کاملاً خشک شده است

گفت: اکنون کار به جایی رسیده است که تمام برداشت‌های آب کشاورزی از طریق چاه‌ها و سفره‌های زیرزمینی است.

طلایی از برنامه ۵ ساله تغییر و بهبود الگوی کشت در استان قم خبر داد و اظهار کرد: این طرح از سال گذشته با به کارگیری بهینه‌سازی مصرف آب، اجرای آبیاری‌های تحت فشار و کاهش بهره‌گیری از اراضی کم بازده در حال انجام است.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٣-١٣٩۵, ٢٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها