سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

سایت گردشگری کوه نمک در قم ایجاد می‌شود

19 دی: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: سایت گردشگری کوه نمک در 20 کیلومتری قم با مشارکت بخش خصوصی و همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایجاد می‌شود.

 

احمد ذاکری در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به یکی از ظرفیت‌های معدنی قم که می‌تواند به عنوان سایت گردشگری، مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در 20 کیلومتری شمال غرب قم، معدن نمکی وجود دارد که تا پنج سال گذشته عملیات استخراج از آن صورت می‌گرفت و اکنون قرار است از آن به شیوه دیگری بهره‌برداری صورت گیرد.

وی با اشاره به ماهیت و قدمت این معدن گفت: این معدن، کوه نمکی است که 6 میلیون سال قدمت دارد و تنها گنبد نمکی متقارن جهان محسوب می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم ادامه داد: از این معدن چهار نوع نمک رنگی استخراج می‌شود که در نوع خود کم‌نظیر است.

ذاکری با اشاره به مطالعات ژئوفیزیکی و ژئوتوریستی انجام شده در این منطقه گفت: این منطقه برای گردشگری بسیار مناسب بوده و ظرفیت توریست‌پذیری دارد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد طرح ژیو توریسم گنبد نمکی به شورای معادن ارسال شده است، تصریح کرد: در صورتی که شورای معادن این طرح را تصویب کند، ‌عملیات اجرایی آن به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم، مشارکت بخش خصوصی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قم به زودی آغاز می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩۵, ١٧:٢٢

   

پر مبحث ترین ها