سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با هفته دولت/

37 طرح مخابراتی در قم به بهره‌برداری رسید

بروز شده : ٣-٠۶-١٣٩٠, ٢٢:۴٢    نسخه چاپی    
کیفیت، ضریب نفوذ و نگهداری ارتباطات سیار استان در سطح کشور وضعیت مطلوبی را دارد و استان قم همیشه در زمینه ارزیابی عملکرد ارتباطات سیار در سطح کشور چزو پنج استان برتر بوده است و همچنین قم  طی سه سال گذشته رتبه نخست را در این زمینه کسب کرده است.
 37 طرح و پروژه مخابراتی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در قم به بهره برداری رسید.
مدیر عامل شرکت مخابرات استان قم غروب چهارشنبه در مراسم افتتاحیه 37 پروژه مخابراتی استان قم که در مرکز مخابرات توحید قم برگزار شد، اظهار داشت: شرکت مخابرات به طور معمول در هفته ارتباطات، هفته دولت و ایام دهه فجر افتتاح پروژه دارد و به همین مناسبت امروز 37 طرح و پروژه مخابراتی با اعتبار دو میلیارد و 54 میلیون تومان به مناسبت هفته دولت در قم به بهره برداری می‌رسد.

محمد رضا زهره‌وند ابراز داشت: 9 مورد DLC، راه اندازی ICT در دو روستا، اجرای 6 هزار متر فیبر نوری ، توسعه 12 هزار پورت ADSL، چهار مورد توسعه شبکه کابل به میزان 6 هزارو 275 متر ، دو مورد لاین و ماکس و همچنین یک مورد ارتقاء سیستم‌های مخابراتی از جمله طرح و پروژه‌های مورد بهره‌برداری در استان هستند.

وی با اشاره به اینکه وضعیت ارتباطات سیار قم در سطح کشور بسیار مطلوب است، افزود: کیفیت، ضریب نفوذ و نگهداری ارتباطات سیار استان در سطح کشور وضعیت مطلوبی را دارد و استان قم همیشه در زمینه ارزیابی عملکرد ارتباطات سیار در سطح کشور چزو پنج استان برتر بوده است و همچنین قم  طی سه سال گذشته رتبه نخست را در این زمینه کسب کرده است.

مدیر عامل شرکت مخابرات قم در خصوص گزارش وضعیت عملکرد تلفن ثابت استان در سال گذشته گفت: تعداد سوئیج و پورت منصوبه استان 451 هزار و 629، تعداد کافو نوری منصوبه 67 هزار و 297، تعداد شماره مشغول بکار استان 406 هزار و 538 شماره و همچنین ضریب نفوذ تلفن ثابت استان 35 و 77 صدم درصد است که در مقایسه با ضریب نفوذ 34 درصدی کشور، قم رتبه هشتم کشوری را دارد.

وی در خصوص وضعیت عملکرد تلفن همراه استان در سال گذشته ابراز داشت: 850 هزار سوئیج مصوبه تلفن همراه در استان بوده است که یکصد هزار سوئیج دیگر نیز به ظرفیت تلفن همراه استان در سال جاری اضافه خواهد شد.

زهره‌وند اظهار داشت: ظریب نفوذ تلفن همراه استان 73 درصد است که در مقایسه با ضریب نفوذ 53 درصدی کشور قم رتبه چهارم کشوری را دارد.

وی ادامه داد: 14 هزار پورت منصوبه شبکه مترواترنت استان در سال گذشته بوده است که چهار هزار و 980 پورت دایری شرکت مخابرات استان بوده است و همچنین ضریب نفوذ اینترنت استان در کشور 46 درصد است.

مدیر عامل شرکت مخابرات قم با اشاره به اینکه در سال گذشته 36 هزار پورت ADSL اینترنت پرسرعت در استان واگذار شده است، اضافه کرد: با توجه به فعالیت 18 شرکت خصوصی در زمینه واگذاری اینترنت پرسرعت به مردم قم تا کنون 30 هزار پورت اینترنت پرسرعت توسط شرکت‌های خصوصی استان به مشترکین قمی واگذار شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۶-١٣٩٠, ٢٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها