سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم تأکید کرد:

برخورد با عرضه کنندگان کالای بی‌کیفیت در نمایشگاه پائیزه

برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا یکی از راه‌های تنظیم بازار است که موفقیت در آن بدون کمک و همراهی بخش خصوصی محقق نمی‌شود و اصناف و بازاریان باید در این زمینه با دولت همکاری کنند.
 معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم گفت: در نمایشگاه‌‌های پاییزه از ورود کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد جلوگیری شده و در صورت عرضه این گونه کالاها با متخلفین به شدت برخورد می‌شود.

 امیر محمدی چهر در جلسه هماهنگی غرفه داران نمایشگاه عرضه مستقیم کالا ویژه پائیز 1390 خواستار عرضه کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب در نمایشگاه شد و گفت: با توجه به اینکه معمولا در این نمایشگاه فروش بالاست غرفه داران باید از حاشیه سود خود بکاهند تا کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

وی با اشاره به طرح هدفمندی یارانه ها و اجرای موفق آن در کشور مردم را از حامیان و همراهان خوب این طرح دانست و گفت: پس از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها توقع مردم این است که قیمت اجناس بی رویه بالا نرود و این توقع به جایی است.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم رویکرد دولت در سال‌های اخیر را تنظیم بازار دانست و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا یکی از راه‌های تنظیم بازار است که موفقیت در آن بدون کمک و همراهی بخش خصوصی محقق نمی‌شود و اصناف و بازاریان باید در این زمینه با دولت همکاری کنند.

محمدی چهر با اشاره به اینکه نمایشگاه بهترین محل برای تبلیغ است افزود: واحدهای تولیدی شرکت کننده در نمایشگاه پائیزه باید با کم کردن قیمت و ارائه کالاهای با کیفیت سعی در تبلیغ و شناساندن تولیدات خود به مصرف کنندگان باشند و به اهداف بلند مدت بیندیشند.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا را تنظیم بازار عنوان کرد و گفت: تنظیم بازار بدین معنی است که کالاهای مورد نیاز خانوارها به نوعی عرضه شود که خانواده‌های متوسط به پائین جامعه بتوانند نیازهای خود را تأمین کنند.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم نقش تولید کنندگان را در این بین کلیدی و محوری خواند و گفت: تولید کنندگان باید با شرکت در این نمایشگاه‌ها فاصله تولید تا مصرف را کم کنند تا کالاها با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

محمدی چهر رضایتمندی مردم را از دیگر اهداف برپایی نمایشگاه برشمرد و گفت: در نظر سنجی های انجام شده از نمایشگاه در سال های گذشته، قم در بین 31 استان کشور این معمولا رتبه های اول تا پنجم را کسب کرده که این موضوع نشان دهنده به ثمر رسیدن اقدامات انجام شده بوده است.

وی با تاکید بر کیفیت کالاهای عرضه شده در نمایشگاه گفت: بازرسان سازمان بازرگانی در تمام مدت برپایی عرضه مستقیم کالا در محل نمایشگاه حضور دارند و بر فروش غرفه ها نظارت داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با آن به شدت برخورد خواهند نمود.

معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی قم افزود: امسال نیز همانند سال های گذشته قبل از شروع نمایشگاه کالاها توسط کارشناسان بازرگانی و اتحادیه ها قیمت گذاری و نمونه کالاها پلمپ خواهد شد و کالای پلمپ شده به عنوان مرجع در محل غرفه تا آخرین ساعات نمایشگاه نگهداری می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۶-١٣٩٠, ١٨:۴۴

   

پر مبحث ترین ها