سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مرکز بهداشت استان قم:

۵۹ خانه بهداشت در روستاهای قم فعالیت می‌کنند

با توجه به فعالیت ۵۹ خانه بهداشت و ۱۱ مرکز بهداشت و درمان روستایی، ‌نیازی به احداث خانه بهداشت جدید در روستاهای قم وجود ندارد.
 رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان اینکه روستاهای قم نیازی به احداث خانه بهداشت جدید ندارند گفت: ۵۹ خانه بهداشت در روستاهای قم فعالیت می‌کنند.

مجید محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۵۹ خانه بهداشت در روستاهای قم فعال هستند گفت: ۹۳ بهورز در خانه بهداشت روستا‌های قم مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: خانه بهداشت سطح مقدم ارائه خدمات بهداشتی هستند و کلیه خدماتی که در چارچوب مراقبت‌های بهداشتی اولیه است را به روستائیان ارائه می‌دهند.

رئیس مرکز بهداشت استان قم بهداشت خانواده، بهداشت مادر و کودک، تنظیم خانواده، مراقبت‌های دوران بارداری و پس از آن، بهداشت آب و بهداشت محیط روستا را از جمله عمده فعالیت بهورزان در روستا‌ها عنوان کرد.

رئیس مرکز بهداشت استان قم با اشاره به اینکه شبکه خانه بهداشت استان قم تکمیل شده است بیان کرد: با توجه به فعالیت ۵۹ خانه بهداشت و ۱۱ مرکز بهداشت و درمان روستایی، ‌نیازی به احداث خانه بهداشت جدید در روستاهای قم وجود ندارد.

وی در ادامه درباره تعداد مراکز بهداشتی فعال در سطح شهر قم نیز ابراز داشت: در حال حاضر ۲۱ مرکز بهداشت و درمان نیز در سطح شهر قم فعال است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۶-١٣٩٠, ١٩:۵۵

   

پر مبحث ترین ها