سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تا پایان شهریورماه؛

غرامت خشکسالی محصولات زراعی بیمه شده قم پرداخت می‌شود

۱۸ هزارهکتار انواع محصولات زراعی و ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از محصولات باغات دراستان قم توسط کشاورزان بیمه شده بود که صندوق بیمه کشاورزی بر اساس محاسبات انجام شده میزان خسارت را به کشاورزان پرداخت می‌کند.
 مدیر گروه توسعه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان قم گفت: غرامت خسارات ناشی از خشکسالی محصولات زراعی بیمه شده در قم تا پایان شهریور ماه پرداخت می‌شود.

مسعود ظفری در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: با توجه به مصوبات ستاد بیمه کشاورزی استان غرامت ناشی از خشکسالی محصولات زراعی و باغی به کشاورزان استان قم پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: غرامت محصولات زراعی کشاورزان تا پایان شهریور ماه سالجاری پرداخت می‌شود.


مدیر گروه توسعه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی قم افزود: غرامت محصولات باغی بیمه شده نیز حداکثر در مهرماه سالجاری پرداخت خواهد شد.

وی درباره پیش بینی میزان خسارات وارده عنوان کرد: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده در بخش زراعی ۷۰ میلیارد ریال و در بخش محصولات باغی ۸۰ میلیارد ریال خسارت متوجه کشاورزان شده است.

ظفری تاکید کرد: این مقدار خسارت تنها مربوط به محصولات باغی و زراعی است که توسط کشاورزان بیمه شده بودند.

وی ادامه داد: ۱۸ هزارهکتار انواع محصولات زراعی و ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از محصولات باغات دراستان قم توسط کشاورزان بیمه شده بود که صندوق بیمه کشاورزی بر اساس محاسبات انجام شده میزان خسارت را به کشاورزان پرداخت می‌کند.

توسعه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان قم در ادامه با تاکید بر توجه کشاورزان به بیمه کشاورزی ابراز داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده عمده‌ترین عوامل خسارت زا در بخش کشاورزی مانند سرمازدگی و یخبندان، بادزدگی، خشکسالی و تگرگ در استان قم رخ می‌دهد و با توجه به این مسئله کشاورزان استان باید نسبت به بیمه محصولات خود اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تا در هنگام بروز مشکل بتوانند خسارت دریافت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:٠۵

   

پر مبحث ترین ها