سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مرکز بهداشت استان قم تاكيدكرد:

ممنوعیت عرضه سبزی و سالاد خام در رستوران‌های قم

ممنوعیت عرضه سبزی و سالاد خام در رستوران ها و اغذیه فروشی ها، تاکید در نظارت بر رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از بکارگیری افراد متفرقه در طبخ و عرضه مواد غذایی از موارد مورد توجه در اجرای این طرح است.


رئیس مرکز بهداشت استان قم بر ممنوعیت عرضه سبزی و سالاد خام در رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌های قم تا اطلاع ثانوی تأکید کرد.

دکتر مجید محمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اطلاعیه اخیر وزارت بهداشت مبنی بر ممنوعیت عرضه سبزی و سالاد خام در رستوران ها گفت: ممنوعیت عرضه سبزی و سالاد خام در رستوران ها و اغذیه فروشی ها که از آغاز فصل گرما در قم آغاز شده است همچنان تا پایان مهرماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: به منظور حفظ سلامت شهروندان و ارتقای ایمنی مواد غذایی، طرح تشدید کنترل مراکز تهیه و عرضه مواد خوراکی هر ساله از همزمان با آغاز فصل گرما در فروردین ماه آغاز و تا پایان مهر ماه در سراسر استان به اجرا در می آید.

محمدیان در ادامه بیان داشت: حفظ سلامت شهروندان و ارتقاء امنیت مواد غذایی در سطح عرضه و دسترسی آحاد جامعه به مواد غذایی سالم و بهداشتی، ارتقاء وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع موادغذایی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

وی در خصوص دیگر اهداف اجرای این طرح یادآور شد: ارتقاء وضعیت بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی با اولویت مراکز حساس از جمله مراکز تهیه و عرضه غذا، رستوران ها، اغذیه فروشی ها، قنادی ها با تاکید بر رعایت بهداشت فردی، ابزار کار، بهداشت و ایمنی مواد غذایی، آب مصرفی، نظافت عمومی محل و دفع بهداشتی زباله و فاضلاب و ممنوعیت استعمال دخانیات و همچنین افزایش آگاهی مردم، متصدیان و کارکنان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از اهداف اختصاصی این طرح است.

رئیس مرکز بهداشت استان قم تاکید کرد: ممنوعیت عرضه سبزی و سالاد خام در رستوران ها و اغذیه فروشی ها، تاکید در نظارت بر رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از بکارگیری افراد متفرقه در طبخ و عرضه مواد غذایی از موارد مورد توجه در اجرای این طرح است.

وی گفت: کنترل دقیق مواد غذایی عرضه شده در راستای حفظ ایمنی مواد غذایی و رعایت کلیه ضوابط بهداشت مواد غذایی از جمله نگهداری صحیح مواد غذایی و فراوری مناسب و توجه به عدم تهیه، تولید، نگهداری و عرضه مواد غذایی در معابر و پیاده روها، کنترل روغن های مورد استفاده در فراوری مواد غذایی در مراکز تولید و عرضه در جهت استفاده از روغن های مجاز و دارای پروانه ساخت نیز از جمله اقداماتی است که به منظور تامین و تضمین سلامت همشهریان در حال انجام است.

محمدیان در پایان اظهار داشت: با توجه به کثرت مراکز و پراکندگی آنها و محدود بودن تعداد کارشناسان و بازرسان ناظر بر مراکز تهیه و تولید مواد خوراکی، از همشهریان درخواست می شود در صورت مشاهده هر نوع فعالیت غیر مجاز و تهدید کننده سلامت، مراتب را از طریق شماره های 09678 ستاد فوریت های مرکز سلامت اطلاع دهند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۶-١٣٩٠, ٠١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها