سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به منظور مداخله در کاهش طلاق صورت می‌گیرد:

ارائه خدمات مشاوره در دادگاه خانواده قم

 در سال 88، هزار و چهار زوج متقاضی طلاق توسط این دو گروه مشاوره شدند و تا 30 درصد در بحث پیشگیری از طلاق موفقیت حاصل شد و در سال 89 نیز هزار و 300 زوج از خدمات بخش مشاوره بهره‌مند شدند.

رئیس سازمان بهزیستی استان قم گفت: دو گروه مداخله در کاهش طلاق در دادگاه خانواده مستقر هستند و اقدام به ارائه خدمات مشاوره‌ای به متقاضیان طلاق می‌کنند.

ابراهیم حاجی‌مظفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: طلاق اتفاق ناگواری است و زمانی که اتفاق می‌افتد ده‌ها آسیب را برای مردم و سازمان بهزیستی به همراه دارد.
وی ادامه داد: از آنجایی که پدیده طلاق یک موضوع چند جانبه‌ است، باید اقدامات اساسی توسط دستگاه‌های مرتبط صورت گیرد لذا نیاز به یک برنامه‌ریزی مدون برای رسیدگی به این موضوع دارد.
رئیس سازمان بهزیستی استان قم با بیان اینکه دو گروه مداخله در کاهش طلاق در دادگاه خانواده مستقر هستند، گفت: در سال 88، هزار و چهار زوج متقاضی طلاق توسط این دو گروه مشاوره شدند و تا 30 درصد در بحث پیشگیری از طلاق موفقیت حاصل شد و در سال 89 نیز هزار و 300 زوج از خدمات بخش مشاوره بهره‌مند شدند.
حاجی‌مظفری یکی از علت‌های طلاق را اعتیاد عنوان و تصریح کرد: از نظر بررسی‌های انجام شده، این علت منشا بروز بسیاری از آسیب‌ها قلمداد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اکثر معتادان از مواد صنعتی استفاده می‌کنند و مواد صنعتی شرایطی را دارند که در مدت کوتاهی فرد معتاد را از زندگی خارج می‌کند.
رئیس سازمان بهزیستی استان قم با بیان اینکه سن طلاق کاهش پیدا کرده است، دومین مشکل پدیده طلاق را عدم شناخت معرفی کرد و یادآور شد: از آنجایی که افرادی که تصمیم به تشکیل خانواده می‌گیرند، نسبت به یکدیگر شناخت ندارند، پس از آشنایی و گذشت مدت کوتاهی از زندگی به طلاق روی می‌آورند.
وی گفت: زن و مرد پس از طلاق دچار افسردگی شده و تعداد قابل توجهی به مواد مخدر روی می‌آورند و این چرخه معیوب در مجموعه اجتماعی ادامه دارد.
رئیس سازمان بهزیستی استان قم با اشاره به آینده فرزندان طلاق بیان داشت: فرزندان در بحث طلاق بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.
حاجیمظفری خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که دستگاه‌های مختلف با آن درگیر هستند، بزهکاری فرزندان طلاق است که باید این مسئله مورد توجه قرار گیرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠۶-١٣٩٠, ٠٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها