سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تا پایان سال 90/

50 نمایشگاه در قم برپا می‌شود

تاکنون 17 نمایشگاه مختلف در قم برگزار شده که 50 نمایشگاه دیگر نیز تا پایان 90 برگزار می‌شود.
رئیس سازمان بازرگانی استان قم از دایر شدن 50 نمایشگاه مختلف در استان قم تا پایان سال 90 خبر داد.

یونس عالی‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه نمایشگاههای برگزار شده در قم با استقبال مردم روبرو شده است اظهار داشت: تاکنون 17 نمایشگاه مختلف در قم برگزار شده که 50 نمایشگاه دیگر نیز تا پایان 90 برگزار می‌شود.

شکستن انحصار در اجرای نمایشگاهای استان

وی در پاسخ به این سئوال که واگذاری مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌های استان چه روندی را طی می‌کند و آیا فرصت عادلانه در اختیار تمام مجریان هست بیان داشت: در سالهای قبل در استان هر تعداد نمایشگاه در هر موضوعی که برگزار می‌شد یک شرکت اجرای آن را بر عهده داشت اما درحال حاضر این انحصار شکسته شده وهم اکنون 6 مجری جدید وارد این کار شده است.

4 هزار بازرسی در هفته

رئیس سازمان بازرگانی استان قم در ادامه سخنان خود درباره اعلام شکایات مردمی به 124 و چگونگی نظارت بازرگانی با توجه به اینکه اتحادیه معمولا به جای مصرف کننده از شرکتها حمایت می کنند، تصریح کرد: هر هفته سه تا چهار هزار بازرسی توسط بازرسان ما انجام و 500 پرونده تشکیل می‌شود که ممکن است چند درصد خطا در روند رسیدگی‌ها وجود داشته باشد.

وی افزود: من امکان تخلف را مردود نمی‌دانم و ممکن است اجحافی به مشتری صورت گیرد اما بازرسان ما که معتمد بازرگانی و اتحادیه هستند حق هیچ تخلفی را ندارند و درصورت تخلف با آنان برخورد می شود.  

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه پائیزه و ممنوعیت ورود کالاهای چینی اضافه کرد: همه تلاش وزارت بازرگانی این است که کالاهای بی کیفیت چینی وارد کشور نشود.

وی ادامه داد: در چین کالاهای با کیفیت هم تولید می‌شود اما متاسفانه برخی از تجار ما اجناس نامناسب و با کیفیت پائین را وارد می کنند که عمده آنان نیز قاچاق است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٠, ١۶:٣٣

   

پر مبحث ترین ها