سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نایب رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان قم عنوان کرد:

استخدام 204 پرستار با اجرای قانون ارتقاي بهره‌وری

اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی قم است که به عنوان نخستین دانشگاه علوم ‌پزشکی در کشور این قانون را در تمام مراکز درمانی تابعه با وجود مشکلات فراوان با حمایت‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اجرا کرد.
 نایب رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری استان قم گفت: مجوز استخدام 23 هزار پرستار در کشور برای اجرای قانون ارتقای بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت صادر شد که سهمیه استان قم 204 پرستار بود.

ولی‌الله صمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس نیاز واقعی استان قم با توجه به وجود یکهزار و 485 تخت بیمارستانی فعال را در این طرح حدود 400 پرستار عنوان کرد و اظهار داشت: جذب پرستار در این حد در کل تاریخ دانشگاه علوم پزشکی قم بی سابقه بوده و بی تردید با ورود این تعداد نیروی پرستاری جوان و با انگیزه، شاهد افزایش نسبت پرستار به تخت خواهیم بود و این خود موجب افزایش کیفیت مراقبتهای پرستاری، کم شدن مدت بستری بیماران در بیمارستان‌ها و در نهایت موجب افزایش رضایتمندی بیماران از خدمات پرستاری در مراکز درمانی می‌شود.
وی در ادامه گفت: اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت از افتخارات دانشگاه علوم پزشکی قم است که به عنوان نخستین دانشگاه علوم ‌پزشکی در کشور این قانون را در تمام مراکز درمانی تابعه با وجود مشکلات فراوان با حمایت‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اجرا کرد.
نایب رئیس هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری استان قم در ادامه با بیان اینکه بیش از نیمی از پذیرفته شد‌گان در آزمون استخدامی از قبل به صورت قرار‌دادی و طرحی، در مراکز درمانی تابعه دانشگاه علوم پزشکی شاغل بودند و مجوز جایگزینی آنان از طرف وزیر ‌بهداشت صادر شده است، تصریح کرد: در آینده نزدیک شاهد تحولی مهم در ارائه خدمات پرستاری به ویژه در حیطه حاکمیت خدمات بالینی و ارتقای کیفیت خدمات اورژانس‌های بیمارستانی که به عنوان سیاست‌های برجسته وزارت بهداشت و درمان است، خواهیم بود.
وی گفت: در کشور ما خدمات پرستاران فقط در حیطه بالینی و بخش درمان است که عمده هزینه‌های بخش سلامت نیز صرف هزینه‌های گزاف درمان و خدمات بالینی می‌شود و در این شرایط متاسفانه نقش و جایگاه پرستاران در حیطه آموزش به جامعه برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌ها و کاهش عوارض آن نادیده گرفته شده است.
صمدی در ادامه تاکید کرد: مهم‌ترین مشکلی که در کشور در خصوص پرستاری وجود دارد کمبود پرستار مرد برای مراقبت از بیماران مرد است که دلایل عمده آن هم به کمبود ظرفیت پذیرش دانشجوی پرستاری مرد و اشتغال پرستاران فارغ‌التحصیل در سایر مشاغل به دلیل پایین بودن حقوق و مزایا و سختی کار بالای این رشته برمی‌گردد.
وی اظهار داشت: با اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت ساعت کار پرستاران تا سقف 40 ساعت در ماه کاهش و ارزش ساعت کار آنان از نظر ریالی افزایش پیدا کرده و این خود باعث ایجاد انگیزه مضاعف در پرستاران برای خدمت بیشتر می‌شود.
نایب رئیس هیئت مدیره سازمان نظام پرستاری استان قم تصریح کرد: ‌البته مهم‌ترین مطالبه جامعه پرستاری کشور اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری است که با حمایت دولت، مجلس و سازمان‌های بیمه گر شاهد اجرای آن خواهیم بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۶-١٣٩٠, ١٧:٢٨

   

پر مبحث ترین ها