سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم:

۹ هزار انشعاب غیردائم در روستاهای استان قم شناسایی شد

19 دی: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم با بیان اینکه تداوم خدمت منوط به استفاده از درست از منابع آبی است گفت: یکی از اقدامات مناسب در روستاها شناسایی ساکنان دائم و غیردائم بود که در این پایش ۹ هزار انشعاب غیردائم در روستاها شناسایی شده است.

 

 

علی‌جان صادق‌پور در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی به روستاهای استان اظهار داشت: در حال حاضر 10 روستا در 5 بخش استان به صورت مداوم آبرسانی سیار انجام می‌شود 40 روستا نیز از نعمت آب برخوردار هستند اما برای جبران کمبود احتمالی آبرسانی سیار انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم افزود: اجرای پروژه 8 مجتمع از جمله اقداماتی است که با تامین اعتبار 24 میلیارد تومانی از صندوق توسعه ملی برای تامین آب روستاهای استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به تبصره 4 قانون توسعه روستایی 10 درصد از اعتبارات استان و 5 درصد از اعتبارات ملی برای آبرسانی به روستاهای استان تخصیص می‌یابد.

صادق‌پور با تاکید براینکه نگرانی‌ اجرای پروژه‌ها نیست بلکه نگرانی برای منابع آبی است تصریح کرد: در حال حاضر 42 روستا به صورت دائم و متناوب از سرشاخه‌های دز تغذیه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قم وجود انشعابات غیرمجاز را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: تاکنون 1500 انشعاب غیرمجاز شناسایی و رفع شده است وجود این انشعابات افت فشار آب را به همراه دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۴-١٣٩۵, ١۶:۴٣

   

پر مبحث ترین ها