سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در جلسه مجمع خیرین سلامت استان قم مطرح شد

مرکز درمان سرطان در قم احداث می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از راه اندازی ۱۴ مرکز سرطان در کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با کمک خیرین یکی از این مراکز را در قم دایر کنیم.

 

 

 

ابوالفضل ایرانی خواه در جلسه مجمع خیرین سلامت استان قم که با حضور استاندار، فرماندار و جمعی از خیرین استان برگزار شد، به پروژه‌های عمرانی دانشگاه اشاره کرد و گفت: چندین پروژه بیمارستان سازی در دستور کار است که نخستین بیمارستان که حدود ۲۰ سال از کلنگ زنی آن می‌گذرد در شهریور ماه امسال آماده بهره برداری خواهد شد.

وی افزود: در زمینه مسائل بهداشتی، در حال حاضر ۱۴۰ پایگاه بهداشتی در استان داریم که این در حالی است که تا قبل از این دولت این پایگاه‌ها تنها ۴۰ مورد بود.

ایرانی خواه ادامه داد: در استان قم در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت و بهداشت تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان هزینه شده که این رقم با احداث بیمارستان‌های جدید طی ماه‌های آینده به ۳۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی گفت: در حوزه خیرین نیز طی دو سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان وعده داده شده که تاکنون ۶۰ درصد این رقم توسط خیرین محترم تخصیص داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: یکی از هنرهای وزارت بهداشت طی دو سال اخیر هدایت خیرین به سمت نیازهای جامعه در حوزه بهداشت و درمان بوده است که از خیرین استدعا داریم که این کمک‌های خالصانه همچنان ادامه داشته باشد.

ایرانی خواه در ادامه به طرح وزارت بهداشت در خصوص راه اندازی ۱۴ مرکز سرطان در کشور اشاره کرد و گفت: قرار است ۳ مرکز در تهران دایر شده و ۱۱ مرکز نیز درکلانشهرهای کشور باشد که امیدواریم بتوانیم با کمک خیرین یکی از این مراکز را نیز در استان قم دایر کنیم.

وی همچنین از نبود همکاری توسط برخی دستگاه‌ها با دانشگاه علوم پزشکی قم انتقاد کرد و گفت: متأسفانه در این وضعیت بد بودجه‌ای، شهرداری قم ۱۰ میلیارد تومان عوارض بابت ساخت دو کلینیک ویژه از ما گرفته است و این در حالی است که این کلینیک ویژه‌ها شخصی نبوده و به منظور ارائه خدمات به مردم احداث می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: نباید اینگونه باشد که مراکزی که در حال احداث برای خدمت به مردم هستند، مشمول عوارض شده و به عنوان سنگ اندازی جلوی کار ما باشد.

مشکلات زیرساختی بهداشت و درمان قم برطرف شود

استاندار قم هم در این جلسه که خیرین سلامت در آن حضور داشتند گفت: امید است با همت خیرین و دلگرمی آنها بتوانیم نواقص را برطرف و شاهد یک پویایی و تحول عظیم در سطح استان باشیم.

سید مهدی صادقی اظهار داشت: همه کمک کنند تا شاهد رشد و توسعه متوازن در استان و کشور باشیم و از همه کسانی که در عرصه سلامت تلاش می‌کنند، به ویژه دانشگاه علوم پزشکی که اقدامات ارزشمندی را انجام داده، قدردانی می‌کنیم.

استاندار قم افزود: امید است با همت خیرین و دلگرمی آنها بتوانیم نواقص را برطرف کرده و شاهد یک پویایی و تحول عظیم در سطح استان باشیم.

وی همچنین به احداث بیمارستان فرقانی در قم اشاره کرد و گفت: از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی قم می‌خواهم که تلاش خود را مضاعف کرده تا این بیمارستان همزمان با هفته دولت افتتاح شود.

فعالیت 60 خیر حوزه سلامت در قم

رئیس مجمع خیرین سلامت استان قم هم در این نشست از فعالیت 60 خیر در حوزه سلامت در استان قم خبر داد.

حسین خاکی اظهار داشت: این مجمع یکی از مجموعه‌های خیریه در استان قم است که با کمک خیرین اداره می‌شود.

وی عنوان داشت: در حال حاضر 60 نفر از خیرین در حوزه سلامت در این مجمع عضو بوده و فعالیت می‌کنند که توانسته‌اند اقدامات ارزشمند بسیاری در حوزه بهداشت و درمان ارائه کنند.

رئیس مجمع خیرین سلامت استان قم تصریح کرد: در طی دو سال گذشته نزدیک به 100 میلیارد تومان توسط خیرین وعده داده شده که بخش عمده آن تخصیص داده شده و شاهد تحول عظیم در این عرصه هستیم.

خاکی عنوان کرد: این مجموعه در استان تاکنون هفت بیمارستان احداث کرده و علاوه بر این بسیاری از درمانگاه‌ها، پایگاه‌های بهداشتی و اورژانس 115 که اکنون مشغول فعالیت هستند نیز توسط خیران احداث شده است.

دولت به تنهایی پاسخگوی نیاز بهداشت و درمان نیست

وی با اشاره به هزینه‌های سنگین احداث و راه اندازی طرح‌های بهداشت و سلامت گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی تمام نیازهای بخش بهداشت و سلامت باشد و نیازمند مشارکت خیران در این طرح‌ها هستیم.

مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم هم با بیان اینکه کمک به مسائل آموزشی و درمانی صدقه جاریه است، گفت: خیرین در عرصه آموزشی و درمانی کمک کنند تا بتوانیم در خور شأن قم خدمات رسانی کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد طاهری بیان کرد: گسترش آموزه های دینی از اقداماتی است که دانشجویان از ما انتظار دارند و قم مورد توجه است که در دستور کار داریم.

طاهری افزود: چشم امید دانشجویان و همچنین مردم به شما خیرین است و باید تلاش کنیم که در راستای خدمات رسانی به آنها بکوشیم.

وی بیان کرد: دانشجویان دختر این دانشگاه در ایام اعتکاف 300 نفر ثبت نام کردند اما چون مسجد در مجموعه پردیس نداشتیم فقط توانستیم 100 نفر آنها را پذیرش کرده و به دانشگاه قم معرفی کنیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۴-١٣٩۵, ١۶:۴۴

   

پر مبحث ترین ها