سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با برگزاری مراسمی/

طرح‌های ملی رحمت و توانمندی دختران روستایی در قم پایان یافت

 طرح ملی رحمت یکی از طرح‌های آموزش عمومی بانوان با محتوای فرهنگ دین است که از سال 85 در سراسر کشور آغاز شده و امسال برای پنجمین سال متوالی در استان قم اجرا شد.
طرح‌های ملی رحمت و توانمندی دختران روستایی با برگزاری مراسمی در سازمان تبلیغات اسلامی قم به پایان رسید.
 طرح ملی رحمت یکی از طرح‌های آموزش عمومی بانوان با محتوای فرهنگ دین است که از سال 85 در سراسر کشور آغاز شده و امسال برای پنجمین سال متوالی در استان قم اجرا شد.

هدف از اجرای این طرح تحکیم بنیان خانواده و کاهش آمار طلاق، ارتقای سطح اطلاعات مذهبی و فرهنگی بانوان و بهبود رفتار و رابطه با همسر و فرزندان است که از 22 خرداد به مدت دو ماه برگزار شد.

در این طرح 60 کلاس برگزار شده که از این تعداد 40 کلاس در شهر قم و 20 کلاس در شهرهای تابعه استان بوده و هر کلاس شامل 10 جلسه دو ساعته بوده است.

طرح توانمندی دختران روستایی هم با هدف افزایش سطح آگاهی دختران جوان و آموزش مهارت‌های زندگی با رویکرد دینی در زمینه‌های هنر دینی،‌ مهارت‌های کنترل خشم، گفتگوی موثر در خانواده، سکوت طلاق، تربیت دینی فرزندان، مهارت‌های زندگی مجردی و همسرداری، مهارت‌های ارتباط با خانواده همسر و حل مشکل برای اولین بار در سطح کشور اجرا شده است.

تعمیق و تبلیغ الگو و آموزش‌های اسلامی توام با نشاط برای پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی، ارتقای سطح آگاهی‌های دختران روستایی در زمینه‌های بهداشت و تغذیه، ارتقای سطح فرهنگی تربیتی زنان و دختران به منظور ایفای نقش موثر در سلامت روحی جامعه،‌ آشنایی دختران نسبت به هویت و ارزشمندی خود و مسائل بلوغ و افزایش دسترسی زنان روستایی به خدمات آموزشی و فرهنگی از دیگر اهداف اجرای این طرح بوده است.

طرح توانمندی دختران روستایی در 20 کلاس آموزشی طی 12 جلسه برگزار شده است.

در پایان این مراسم که قبل از ظهر سه‌شنبه در محل اداره کل تبلیغات اسلامی قم برگزار شد از رابطین افتخاری در بخش‌های استان، مربیان و مبلغات و دست‌اندرکاران اجرای این طرح با اهدای جوایزی قدردانی شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۶-١٣٩٠, ٢١:۵٩

   

پر مبحث ترین ها