سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قم تاکیدکرد:

شخصیت فردی و اجتماعی دانش آموزان در دوره ابتدایی شکل می‌گیرد

بروز شده : ٢-٠٧-١٣٩٠, ٢٢:۴٠    نسخه چاپی    
دوران ابتدایی مهمترین دوران تحصیل است که شخصیت فردی و اجتماعی دانش آموزان در این دوران شکل می‌گیرد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قم تاکید کرد: شخصیت فردی و اجتماعی دانش آموزان در دوره ابتدایی شکل می‌گیرد.
خانم مجیده ملایی در آستانه آغاز سال تحصیلی مدارس گفت: در راستای مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ایجاد تحولات بنیادین در آموزش و پرورش تغییر و تحولات موثری نیز در مقطع ابتدایی رخ داده است.

وی اظهار داشت: دوران ابتدایی مهمترین دوران تحصیل است که شخصیت فردی و اجتماعی دانش آموزان در این دوران شکل می‌گیرد.

ملایی با اشاره به نقش موثر ملعمان ابتدایی در شخصیت دانش آموزان تاکیدکرد: این معلمان وظایف خطیر و حساسی دارند و باید توجه ویژه ای به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم داشته باشند.

وی با بیان اینکه شناسایی و شناخت استعدادها و روحیات دانش آموزان پایه اول ابتدایی از سوی معلمان بسیار مهم است تصریح کرد: شناخت فردی و خانوادگی و شخصیت دانش آموزان می‌تواند آموزش و پرورش را در تسهیل کردن امور مربوطه کمک کند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش قم ایجاد نشاط و شادابی در محیط مدارس ابتدایی و به خصوص پایه اول را بسیار مهم دانست و بیان داشت: ایجاد نشاط و شادابی می‌تواند عامل مهمی در بروز خلاقیت‌ها و استعدادهای دانش آموزان باشد.

وی همراهی با دانش آموزان، نقش ملعمان در الگوگیری دانش آموزان و ارتباط با خانواده دانش آموز را بسیار مهم و تأثیرگذار در روند آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان توصیف کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٧-١٣٩٠, ٢٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها