سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل زندان‌های استان قم خواستار شد:

رفع مشكل کمبود اعتبارات جاری و عمرانی زندان‌ها

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٠, ٠٧:١٨    نسخه چاپی    
براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که اصلاح و تربیت مجرم از وظایف قوه‌ قضائیه است، شورای سرپرستی زندان‌ها منحل و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به عنوان سازمان مستقل در ردیف سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه تبدیل و تشکیل شد.
مدیرکل زندان‌های استان قم کمبود شدید اعتبارات جاری و عمرانی در امور زندان‌ها را یکی از مشکلات سازمان زندان‌ها از زمان تشکیل عنوان کرد و خواستار برطرف کردن آن شد.
محمد قطبی امروز درگفت‌وگو با خبرنگار فارس  با اشاره به تشکیل حکومت نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که اصلاح و تربیت مجرم از وظایف قوه‌ قضائیه است، شورای سرپرستی زندان‌ها منحل و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به عنوان سازمان مستقل در ردیف سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه تبدیل و تشکیل شد.
وی عنوان کرد: نخستین آیین‌نامه در سال 61 به تصویب شورای عالی قضایی رسید و در سال‌های 80، 81، 72 و  68 در آیین‌نامه سازمان زندا‌ن‌ها تغییراتی ایجاد و تصویب شد و این قانون اصلاحاتی نیز از سال 81 تاکنون داشته است.
مدیرکل زندان‌های استان قم خاطرنشان کرد: در کنار سازمان زندان‌ها، انجمن حمایت از زندانیان، بنیاد تعاون و حرفه‌آموزی، ستاد دیه، مرکز مراقبت بعد از خروج به یاری وکمک زندان، زندانی و خانواده زندانی می‌پردازند.
قطبی با اشاره به مشکلات سازمان زندان‌ها از زمان تشکیل تصریح کرد: در طول این مدت تجمع جمعیت کیفری، کمبود نیروی کادر مورد نیاز، کمبود شدید اعتبارات جاری و عمرانی و... وجود داشته که اکنون به‌ دلیل تراکم جمعیت کیفری تمام بروز و ظهور دارد.
وی از اقدامات مهمی که در دو سال اخیر در سازمان زندان‌‌ها انجام شده به احداث خوابگاه موقت زندانیان به دستور و تامین اعتبار توسط ریاست قوه قضائیه، اختصاص اعتبار تکمیل شش اردوگاه، تکمیل تدریجی تشکیلات و موارد گوناگون دیگر اشاره کرد.
مدیرکل زندان‌های استان قم عنوان کرد: مشکلات و عقب‌افتادگی بسیار زیاد است که با توجه به رشد شدید آمار زندانیان نیاز به عزم جدی و تهاجمی به منظور رفع مشکلات، لازم است مورد توجه جدی قرار گیرد.
قطبی با اشاره به وظایف اصلی سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: اهداف مهم حرفه‌‌آموزی، بازپروری و بازسازگاری به عنوان هدف اصلی، تامین مایحتاج اقتصادی و معنوی خانواده زندانیان از طریق انجمن حمایت، اشتغال بعد از آزادی زندانی و نظارت بر آن جلوگیری از تکرار جرم و‌... از جمله وظایف سازمان زندان‌ها است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٠, ٠٧:١٨

   

پر مبحث ترین ها