سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس میراث فرهنگی قم خبر داد:

راه‌اندازي 10 ایستگاه اطلاع‌رسانی زائر در قم

بروز شده : ۵-٠٧-١٣٩٠, ٢١:١٢    نسخه چاپی    
با هماهنگی‌های ایجاد شده بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و شهرداری قم، 10 ایستگاه اطلاع‌رسانی به زائر تاسیس می‌شود.
 رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم، از برنامه‌ریزی برای افتتاح 10 ایستگاه اطلاع‌رسانی زائر در 10 نقطه قم و مسجد جمکران خبر داد.
علیرضا ارجمندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به برنامه‌ریزی در مورد برپایی ایستگاه اطلاع‌رسانی برای زائران شهر مقدس قم، اظهار داشت: با هماهنگی‌های ایجاد شده بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و شهرداری قم، 10 ایستگاه اطلاع‌رسانی به زائر تاسیس می‌شود.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم در رابطه با کارایی ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی زائر، افزود: ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی علاوه بر پاسخگویی به سؤالات زائران شهر مقدس قم، تلاش می‌کنند استعدادهای گردشگری استان را به زائران و گردشگران شهر قم معرفی کنند.
وی خرید بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما، رزرو اتاق برای هتل‌های شهر توسط ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی را از جمله امکانات این واحدها دانست و گفت: برخی از زائران در هنگام حضور در شهر قم به دلیل عدم شناخت نسبت به جایگاه‌های سیاحتی و زیارتی استان، دچار سردرگمی می‌شوند.
ارجمندی در ادامه افزود: هدف از افتتاح واحدهای راهنمایی زائر، حل این سردرگمی است که با انتخاب 10 نقطه در سطح شهر و برنامه‌ریزی برای کاهش پیامدهای واحدهای اطلاع‌رسانی، مطالعه و تصمیم‌گیری در مورد مکان‌یابی بهتر این واحدها در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته واحدهای اطلاع‌رسانی موقت در سطح شهر وجود داشت، افزود: شهر مقدس قم، شهری زائرپذیر در تمام ایام سال است و این واحدهای موقت جوابگوی نیاز استان نیست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم با اشاره به معرفی استعدادهای زیارتی سیاحتی استان توسط واحدهای اطلاع‌رسانی سطح شهر، تصریح کرد: برگزاری تورهای یک روزه قم‌گردی توسط ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی از جمله دیگر اقدامات این واحدها برای خدمت‌رسانی به زائران حرم اهل بیت(ع) است.
وی در ادامه از حضور واسطه‌ها در ارتباط با ارائه مسکن‌های استیجاری به زائران، انتقاد کرد و گفت: با استقرار ایستگاه‌های راهنمایی زائر، می‌توان زائران را به مکان‌های مناسب و دارای مجوز راهنمایی کرد و این‌گونه تبعات و ناهنجاری‌های ایجاد شده در منازل استیجاری را کاهش داد.
ارجمندی با اشاره به حضور بخش خصوصی در مدیریت این واحدها افزود: مدیریت این واحدها توسط بخش خصوصی انجام می‌گیرد اما سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم بر تمام مراحل خدمت‌رسانی به زائران شهر قم نظارت می‌کند.
وی در پایان با ارائه پیشنهاد افتتاح نخستین ایستگاه اطلاع‌رسانی استان در مسجد مقدس جمکران اضافه کرد: از آنجایی که بهره‌برداری از این ایستگاه‌ها نیازمند 50 تا 100 متر مربع فضای استقرار است، مسجد مقدس جمکران با داشتن فضای باز اطراف خود می‌تواند محل مناسبی برای استقرار ایستگاه‌ اطلاع‌رسانی باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٧-١٣٩٠, ٢١:١٢

   

پر مبحث ترین ها