سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پلیس استان قم بیان کرد:

ممنوعیت استفاده از قلیان در ملاء عام در قم/ تنباکوهای آلوده به سرطان

بروز شده : ٨-٠٧-١٣٩٠, ٠٠:۵٧    نسخه چاپی    
دیگر توتون و تنباکویی که در برای قلیان استفاده می‌شود خالص نیست و آلوده به اسانس‌هایی است که مصرف کننده را مستعد سرطان می‌کند و بیشتر جوانان از این عارضه خبر ندارند.
رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پلیس استان قم تأکید کرد: در آینده نزدیک استفاده از قلیان در ملأ عام در سطح شهر قم ممنوع می‌شود.

حجت الاسلام غلام‌حیدر حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، استفاده از قلیان و سیگار را شروع ورود به جرم و جنایت دانست و گفت: هرچند این امر یک قاعده کلی نیست اما در اغلب موارد شاهد هستیم، اعتیاد به مواد مخدر از سیگار و قلیان شروع شده است.

تنباکوها جدید آلوده به سرطان هستند

وی استفاده از اسانس در توتون و تنباکو را بسیار خطرناک و بیماری زا خواند و ادامه داد: دیگر توتون و تنباکویی که در برای قلیان استفاده می‌شود خالص نیست و آلوده به اسانس‌هایی است که مصرف کننده را مستعد سرطان می‌کند و بیشتر جوانان از این عارضه خبر ندارند.

قلیان کشی جمعی، جمع می‌شود

حیدری از وضع قوانین سخت برای استفاده از قلیان در شبستان‌ها و قهوه خانه‌ها خبر داد و اظهار داشت: به همه متصدیان این اماکن اعلام کرده‌ایم که از ارائه خدمات به افراد زیر 18سال، خانم ها، قلیان کشی در محیط‌های رو باز و آزاد و.. خود داری کنند، ضمن اینکه باید برای فعالیت های خود مجوزهای لازم را دریافت کنند و نکات بهداشتی را در حد مناسب رعایت کنند.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی پلیس استان قم با اشاره به این که اماکن مجاز برای قلیان کشی هم کاملا تحت نظر پلیس هستند، اظهار داشت: خوشبختانه ما صنف قهوه چی نداریم و تمامی قهوه خانه‌های غیر مجاز را جمع کرده‌ایم و شبستان‌ها فعالیت‌های خود را محدود و دور از انظار کرده‌اند.

از فرصت 6 ماهه ، سه ماه باقی مانده است

حیدری با تاکید بر اینکه پلیس چیزی را با سلامت مردم معامله نمی‌کند، اظهار داشت: یک فرصت شش ماهه به اماکن عمومی استفاده کننده از قلیان داده بودیم که سه ماه از آن گذشته است، باید کلیه سفره خانه‌ها و شبستان‌ها نوع فعالیت خود را تغییر داده و بساط قلیان را از اماکن خود جمع کنند.

وی جوانان را از مصرف قلیان آلوده برحذر داشت و گفت: ما وظیفه داریم با مصادیق جرم که استفاده از قلیان یکی از آنهاست برخورد کنیم، لذا از خانواده‌ها و جوانان می‌خواهیم از قلیان در انظار عمومی خودداری کنند و مخل آسایش مردم نشوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٧-١٣٩٠, ٠٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها