سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل میراث فرهنگی قم خبر داد:

راه‌اندازی کیوسک‌های راهنمای زائران در قم

برای اطلاع‌رسانی مناسب و راهنمایی دقیق به زائران نیازمند مشارکت و همکاری شهرداری قم هستیم تا بتوانیم با استفاده از امکانات آن از ظرفیت‌های گردشگری قم بهره‌مند شویم.
 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم گفت: ایجاد کیوسک‌های راهنمای زائران در سطح شهر علاوه بر ارائه خدمات به زائران میزان ماندگاری بیشتر و حضور آنان در قم را افزایش می‌دهد.


علیرضا ارجمندی  امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  با اشاره به امر اطلاع‌رسانی در خصوص ظرفیت‌های گردشگری استان قم اظهار داشت: از آنجا که قم دارای ظرفیت‌های زیادی برای بازدید و گردشگری است نیازمند طرحی منسجم و کارآمد برای راهنمایی زائران هستیم.
وی ادامه داد: برای اطلاع‌رسانی مناسب و راهنمایی دقیق به زائران نیازمند مشارکت و همکاری شهرداری قم هستیم تا بتوانیم با استفاده از امکانات آن از ظرفیت‌های گردشگری قم بهره‌مند شویم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم خاطرنشان کرد: بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است که در 10 نقطه شهر مکان‌هایی را برای استقرار کیوسک‌های درون شهری در اختیار اداره‌کل میراث فرهنگی قرار دهد و ما نیز برای اطلاع‌رسانی بهتر اماکن زیارتی، تاریخی و گردشگری، نیروهای آموزش دیده خود را در راستای ساماندهی بهتر زائران در این کیوسک‌ها مستقر خواهیم کرد.
ارجمندی افزود: بیشتر زائرانی که به قم می‌آیند از تمام اماکن زیارتی قم و مناطق گردشی آن اطلاعی ندارند که این خود باعث ظرفیت‌سوزی در روند اقتصادی استان شده و سبب می‌شود میزان حضور زائران در استان کاهش یابد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 39 دفتر خدمات مسافرتی در استان قم فعالیت می‌کنند که در هفته گردشگری دو دفتر خدماتی دیگر به این دفاتر افزوده شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قم بیان داشت: با افتتاح این دو دفتر خدماتی، 41 دفتر خدماتی مسافرتی در استان قم به منظور اطلاع‌رسانی و ساماندهی زائران فعال خواهند بود.
وی تصریح کرد: با افزایش این دفاتر و ایجاد کیوسک‌های راهنمای زائران در سطح شهر علاوه بر ارائه خدمات به زائران میزان ماندگاری بیشتر و حضور آنان در قم افزایش یافته و از سویی طرفی شاهد درآمدزایی بیشتر برای استان در امر اقتصادی خواهیم بود.
ظرفیت‌های ناشناخته گردشگری در استان قم بسیار است، به طوری که اکثر زائران و گردشگران در هنگام حضور در این شهر تنها به بارگاه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران مراجعه می‌کنند و این در حالی است که امامزادگان بسیاری در این شهر مدفون هستند.
همچنین وجود اماکنی مانند خانه ملاصدرا در کهک، کاروانسرای دیرگچین، موزه آستانه مقدسه، پاسنگان، تپه تاریخی قلی درویش و ... از جمله مناطقی هستند که می‌توانند پذیرای گردشگران سراسر جهان باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٧-١٣٩٠, ٠٠:٠٣

   

پر مبحث ترین ها