سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با اعتبار 4 میلیارد تومان؛

نخستین فاز زندان قم سال 91 به بهره‌برداری می رسد

بروز شده : ۵-١٠-١٣٨٩, ١٩:۵٨    نسخه چاپی    
مدیر کل زندانهای استان قم گفت: اکنون برای اجرای فاز نخست استان چهار میلیارد تومان به تصویب رسیده که 2.5 میلیارد از استانداری قم و همچنین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از بودجه سازمان زندان قم برای راه اندازی فاز نخست زندان در قم تأمین خواهد شد.
بمدیر کل زندانهای استان قم از بهره برداری نخستین فاز استان قم در سال ۱۳۹۱ با اعتبار اولیه چهار میلیارد تومان خبر داد.
محمد قطبی در جلسه ستاد سلامت و امنیت غذایی که شامگاه شنبه با حضور استاندار قم و مدیران استانی در تالار امام رضا‌(ع) برگزار شد، بیان داشت: تا کنون برای اجرای فاز نخست استان چهار میلیارد تومان به تصویب رسیده که 2.5 میلیارد از استانداری قم و همچنین یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز از بودجه سازمان زندان قم برای راه اندازی فاز نخست زندان در قم تأمین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طبق موافقت نامه‌های انجام شده سازمان زندان‌های استان دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون برای کانون اصلاح و تربیت دختران و پسران استان تصویب کرده است، اظهار داشت: به امید خدا تا سال 13۹۱، مشکل کانون دختران و پسران استان حل خواهد شد که برای این طرح حدود سه هزار متر بنای ساختمانی پیش بینی شده است.

زندان قم دارای چهار هزار و ۵۰۰ زندانی است

مدیر‌کل زندان‌های قم با بیان اینکه در حال حاضر در استان قم چهار هزار و ۵۰۰ زندانی نگهداری می‌شود، اضافه کرد: با تجهیز شدن آزمایشگاه زندان وضعیت بیماری‌یابی در زندان‌ها بهتر خواهد شد.

قطبی گفت: با تجهیز شدن آزمایشگاه‌ها و توجه و اختصاص اعتبار بیشتر به امر بهداشت، شناسایی افراد بیمار را راحت‌تر و حتی این کار در شرایط بهداشت شهری نیز تأثیر مهمی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه رخت‌شورخانه زندان ظرفیت محدودی را دارد اظهار داشت: این ظرفیت جوابگوی چهار هزار و ۵۰۰ نفر زندانی در زندا‌ن‌های استان نمی‌باشد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار متر مربع باغ زیتون و انگور در ساختمان بیرونی زندان در قمست ورودی شهر تهیه شده بیان داشت: باغی در قسمت خروجی فضای ساختمان زندان ایجاد و همچنین تصفیه خانه‌ای برای آبیاری باغ مورد نظر در نظر گرفته شده که این اجرای این امر در زیبا سازی قمست ورودی شهر و استفاده بهینه از امکانات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مدیر کل زندان‌های استان قم با بیان اینکه کمبود مکان و امکانات بهداشتی برای زندانیان و همچنین کمبود اعتبار برای توسعه فضای کنونی زندان از جمله مشکلات زندان‌های استان است، افزود: در حال حاضر با تصویب اعتبارات لازم برای ساخت فاز نخست زندان در استان قم و همچنین با حمایت‌های استانداری قم و مسئولین بهداشت استان وضعیت بهتری را نسبت به گذشته شاهد خواهیم بود.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٨٩, ١٩:۵٨

   

پر مبحث ترین ها