سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قم بايد به الگو و نمونه شهر امن و پاك تبديل شود

قم بعنوان خاستگاه انقلاب اسلامي، مركز فقاهت و جايگاه علما و مراجع تقليد بايد فضايي متفاوت و مملو از معنويت، اخلاق و نمادهاي ارزشمند اسلامي داشته باشد و نقش نيروي انتظامي در شكل ‌گيري اين فضاي عمومي بسيار مهم و تاثيرگذار است.

 استاندار قم از نيروي انتظامي خواست با برنامه ريزي مدون قم را به شهر امن وپاك تبديل كنند
    
 حجت ‌الاسلام والمسلمين ' محمد حسين موسي‌ پور ' روز چهارشنبه در ديدار فرماندهان نيروي انتظامي استان تصريح كرد: نيروي انتظامي بعنوان نعمتي ارزشمند و بستري مهم براي آرامش، نقش كليدي در اين هدف مهم نظام و تامين امنيت ايفا مي كند.
وي فعاليت نيروي انتظامي را بسيار مهم و در عين حال دشوار برشمرد و افزود: امنيت يكي از اهداف نظام ديني و از مهم‌ ترين اولويت‌هاي حكومت مهدوي است.
موسي پور با تاكيد بر اينكه با برنامه ‌ريزي مدون، قم مي ‌تواند به شهري امن و پاك تبديل شود، تصريح كرد: قم بايد به الگو و نمونه شهر امن و پاك تبديل شود و تمام دستگاه‌هاي استان خصوصا نيروي انتظامي اهتمام ويژه‌اي به برنامه ‌ريزي مناسب براي چگونگي نيل به اين هدف مهم داشته باشد

استاندار در ادامه، ضمن تقدير از خدمات نيروي انتظامي استان قم در تامين نظم و امنيت استان گفت: عملكرد پليس بايد براي مردم آرامش و اطمينان و براي مجرمان و خاطيان ترس و وحشت را در پي داشته باشد.
وي همچنين بيان داشت: فعاليت در نيروي انتظامي نيازمند آمادگي‌هاي جسمي، فكري، روحي و معنوي است كه اين موارد بر دشواريهاي اين شغل مي افزايد.
موسي ‌پور در ادامه، تقوا را پاسدار پاسبانان نظام اسلامي دانست و افزود: هدف حكومت الهي برپايي عدل و قسط است و بدون توجه به تامين امنيت نمي‌توان عدالت را در جامعه برپا كرد.
استاندار قم همچنين با اشاره به ضرورت تقويت برنامه‌هاي عقيدتي، سياسي و معنوي نيروهاي انتظامي، گفت: تقويت بنيه‌ معنوي در مجموعه نيروي انتظامي بايد جزو اولويت‌هاي اصلي باشد.
موسي پور با اشاره به برنامه‌ها و تلاش دشمنان براي خدشه ‌دار كردن نظم، امنيت و آرامش جامعه اسلامي تصريح كرد: آمادگي و به روز بودن نيروهاي انتظامي براي جلوگيري از تحقق اهداف دشمنان در ضربه زدن به نظام اسلامي بسيار مهم بوده و اين مجموعه بايد به جديدترين تجهيزات و آموزش‌هاي روز مجهز شود.
وي خواستار افزايش تعامل نيروي انتظامي با مراكز علمي، تحقيقاتي و پژوهشي شد و با تاكيد بر ضرورت بهره ‌گيري از ظرفيت تمام اقشار جامعه در تامين نظم و امنيت، بيان داشت: موفقيت نيروي انتظامي در گرو پيوند با مردم و استفاده از توان تمام اقشار جامعه است.
استاندار قم در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به جايگاه والاي قم بعنوان عش آل محمد و مركز جهان تشيع، خواستار ضرورت تغيير فضاي عمومي قم متناسب با جايگاه ارزشمند آن شد و افزود: قم بعنوان خاستگاه انقلاب اسلامي، مركز فقاهت و جايگاه علما و مراجع تقليد بايد فضايي متفاوت و مملو از معنويت، اخلاق و نمادهاي ارزشمند اسلامي داشته باشد و نقش نيروي انتظامي در شكل ‌گيري اين فضاي عمومي بسيار مهم و تاثيرگذار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩٠, ٠٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها