سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انصاری تاکید کرد:

تداوم اجرای طرح‌های مؤثر در زمینه کاهش آمار طلاق در قم

انصاري با اشاره به کاهش آمار طلاق استان در شش ماهه نخست امسال، این مسئله را اتفاقی خوشایند دانست و بر لزوم تداوم اجرای طرح های مؤثر در زمینه پیشگیری و کاهش آمار طلاق در استان تاکید کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار قم بر لزوم تداوم اجرای طرح های مؤثر در زمینه پیشگیری و کاهش آمار طلاق در استان تاکید کرد.

به گزارش 19 دي حجت الاسلام محمد مهدی انصاری در سومین جلسه کارگروه اجتماعی فرهنگی استان که با حضور اعضای این کارگروه در تالار امام رضا(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به اقدامات برنامه ریزی شده برای اجرای طرح مکتب خانه های قرآنی در استان اظهار داشت: اجرای این طرح به گسترش و تقویت فرهنگ و آموزه های تعالی بخش قرآن در جامعه به ویژه در بین نسل های سوم و چهارم کمک خواهد کرد.

وی به برگزاری محافل و مجالس نورانی قرآن در محلات و هیئات مذهبی مختلف در طول سال اشاره و تصریح کرد: قرآن کانون نور و هدایت بوده و هر کس به نوعی سعی می کند در پناه و توسل به قرآن، از نورانیت و برکات معنوی آن بهره مند شود.

انصاری با بیان این که فعالیت های قرآنی گسترده و خوبی را در بخش های مردمی جامعه و نهادها و دستگاه ها شاهد هستیم گفت: ساماندهی و نظام مند شدن این فعالیت ها ضروری بوده و لازم است کلیه اقدامات و  برنامه های قرآنی در استان، به ویژه بخش مردمی آن، به صورت منسجم و نظارت شده، اداره و مدیریت شوند.

کاهش آمار طلاق در قم، طی 6 ماه نخست امسال

وی با اشاره به کاهش آمار طلاق استان در شش ماهه نخست امسال، این مسئله را اتفاقی خوشایند دانست و بر لزوم تداوم اجرای طرح های مؤثر در زمینه پیشگیری و کاهش آمار طلاق در استان تاکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم افزود: طلاق از جمله موضوعات مهم اجتماعی است و لذا دستگاه های فرهنگی اجتماعی استان باید آن را به عنوان یک مسئله جدی و محوری قلمداد کرده و همواره اقدامات و طرح های مناسب برای حل این معضل را در دستور کار خود داشته باشند.

لزوم ارائه آموزش مهارت های زندگی به جوانان    

وی با بیان این که بسیاری از آسیب ها و معضلات اجتماعی ریشه در عدم آگاهی دارد، آموزش را از جمله راهکارهای مؤثر در پیشگیری از آسیب ها دانست و گفت: پیچیدگی و اقتضائات زندگی امروزی ایجاب می کند که مهارت های زندگی به خانواده ها و جوانان آموزش داده شود.

بر پایه این گزارش، در این جلسه مدیرکل بهزیستی استان طی گزارشی از وضعیت ازدواج و طلاق در استان، از رشد آمار ازدواج و کاهش آمار طلاق در قم طی شش ماه نخست امسال خبر داد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٧-١٣٩٠, ٠١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها