سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در سال 89 انجام شد/

درآمد 12 میلیارد تومانی بیمه خدمات درمانی قم

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٠, ١٨:٠۴    نسخه چاپی    
درآمد بیمه خدمات درمانی استان در طی 6 ماه نخست سال جاری نیز 62 میلیارد و 683 میلیون ریال بوده است.
سرپرست اداره کل بیمه خدمات درمانی استان قم درآمد بیمه خدمات درمانی قم را در سال گذشته 12 میلیارد و 800 میلیون تومان عنوان کرد.

محمدرضا فخاریان قمی به مناسبت سوم آبان ماه سالروز تصویب قانون بیمه همگانی خدمات درمانی گفت درآمد بیمه خدمات درمانی استان قم در سال گذشته را 12 میلیارد و 800 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: هزینه‌های درمان بیمه خدمات درمانی در سال گذشته 33 میلیارد تومان بوده است و این رقم در سال جاری 38 تا 40 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی ادامه داد: درآمد بیمه خدمات درمانی استان در طی 6 ماه نخست سال جاری نیز 62 میلیارد و 683 میلیون ریال بوده است.

سرپرست اداره کل بیمه خدمات درمانی قم در خصوص بیمه ایرانیان اظهار داشت: در استان قم 137 هزار و 26 نفر تحت پوشش بیمه ایرانیان هستند که هزینه بیمه یکسال هر فرد 112 هزار و 800 تومان است که 50 درصد این مبلغ را دولت پرداخت می‌کند و 56 هزار و 400 تومان توسط فرد بیمه شده پرداخت می‌شود.

وی ابراز داشت: 25 میلیون نفر در کل کشور تحت پوشش بیمه روستائیان هستند و تنها تفاوت بیمه روستائیان با بیمه‌های دیگر در رعایت سیستم ارجاع آن است و بیمار در مرحله اول باید به پزشک خانواده خود مراجعه کند.

فخاریان قمی با اشاره به اینکه 12 مرکز بهداشتی و درمانی در روستاهای استان فعال هستند، گفت: 22 پزشک در این مراکز مستقر هستند و هر پزشک هر هفته یک روز به هر روستا مراجعه می‌کند.

وی اظهار داشت: در سال 73 پس از تصویب قانون بیمه همگانی در مجلس، دولت موظف شد بیمه همگانی را توسعه دهد و سازمان بیمه خدمات درمانی تشکیل شد و به عنوان یک شرکت دولتی از سال 74 کار خود را آغاز کرد که 60 درصد مردم از خدمات بیمه درمانی محروم بودند و فقط 40 درصد تحت پوشش خدمات درمانی بودند.

سرپرست اداره کل بیمه خدمات درمانی قم ادامه داد: به منظور تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتن همه اقشار جامعه و دسترسی آسان‌تر و عادلانه به خدمات درمانی در سال 75 بیمه خدمات درمانی قم نیز تشکیل شد.

وی ابراز داشت: ایجاد عدالت در دسترسی به مراقبت‌های سلامت، برقراری عدالت در توزیع بار مالی ناشی از هزینه‌های درمانی، تقویت منابع مالی از بخش‌های کم اولویت به سمت بخش‌های اولویت دار، کنترل هزینه‌های غیر ضروری، افزایش سطح برخورداری آحاد مردم بویژه قشر کم درآمد جامعه، بهبود مشارکت در تأمین منابع و خرید راهبردی خدمات از جمله وظایف و خدمات بیمه درمانی است.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٠, ١٨:٠۴

   

پر مبحث ترین ها