سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت و معدن و تجارت قم :

10 هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار گرفته‌اند

بروز شده : ۴-٠٨-١٣٩٠, ٠۶:٠۴    نسخه چاپی    
طبق قانون سال گذشته افراد ثبت نام شده باید نیمی از حق بیمه را پرداخت می‌کردند اما بر اساس قانون جدید امسال افراد می‌توانند با پرداخت کامل حق بیمه از مزایای بیمه و بازنشتگی به طور کامل استفاده کنند.
معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت و معدن و تجارت قم با اعلام اینکه بیش از 30 هزار نفر در قم در زمینه فرش و مشاغل جانبی آن کار می‌کنند گفت: تعداد10 هزار نفر در قم تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار گرفته‌اند.

امیر محمدی چهر در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: از این تعداد سه هزار و 500 نفر تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند.

وی ادامه داد: تعداد 6 هزار و 500 نفر دیگر فقط می‌توانند از حق بیمه و مزایای بازنشستگی استفاده کنند.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت و معدن و تجارت قم دلیل این تفاوت را در دستورالعمل قانونی این بیمه عنوان کرد و اظهار داشت: طبق قانون سال گذشته افراد ثبت نام شده باید نیمی از حق بیمه را پرداخت می‌کردند اما بر اساس قانون جدید امسال افراد می‌توانند با پرداخت کامل حق بیمه از مزایای بیمه و بازنشتگی به طور کامل استفاده کنند.

محمدی چهر ابراز داشت: بیمه شدگان قبلی می‌توانند در صورت تمایل برای دریافت خدمات بیمه تکمیلی اقدام کنند.

وی در ادامه داشتن کارت مهارت قالی بافی برای دریافت بیمه تکمیلی را از ضروریات این کار اعلام کرد و بیان داشت: این مورد در قانون جدید مصوب و لحاظ شده و دریافت و اقدام خدمات بیمه تکمیلی بدون داشتن کارت مهارت از فنی و حرفه‌ای امکان پذیر نیست.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت و معدن و تجارت قم همچنین از افراد باقی مانده خواست تا هر چه سریع تر نسبت به تشکیل پرونده بیمه اقدام کنند.

چهار هزار نفر در قم برگه‌ سهام عدالت دریافت کرده‌اند

وی در ادامه اظهار داشت: تعداد 6 هزار و 500 نفر از قالی بافان نیز برای سهام عدالت ثبت نام کرده‌اند که تا کنون چهار هزار نفر برگه‌های سهام خود را دریافت کرده‌اند.

محمدی چهر تصریح کرد: ثبت نام سهام عدالت قالی بافی مربوط به دوره‌های قبل بوده و در حال حاضر ثبت نام جدید انجام نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قم در بیمه قالیبافان از استان‌های پیشرو در کشور می‌باشد ابراز داشت: تاکنون 13 هزار نفر از قالیبافان به بیمه معرفی شدند که حدود 9 هزار نفر آنان بیمه شده‌اند.

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت و معدن و تجارت قم در پایان گفت: نزدیک به هفت هزار نفر از قالیبافان نیزجهت سهام عدالت ثبت نام کرده اند.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٨-١٣٩٠, ٠۶:٠۴

   

پر مبحث ترین ها