سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طی مراسمی/

دانش آموزان برتر قمی در جشنواره‌های هنری تجلیل شدند

در این همایش از 20 دانش آموز دختر برتر در 44 رشته مهارتی کاردانش و فنی و حرفه ای تجلیل ‌شد.
دانش آموزان دختر برتر قمی در مسابقات علمی - عملی و جشنواره هنری هنرستان‌های کار دانش و فنی حرفه‌ای تجلیل شدند.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش استان قم در حاشیه این همایش که قبل از ظهر یکشنبه در کانون مریم قم برگزار شد، در گفتگو با 19 دي، اظهار داشت: در این همایش دانش آموزان دختر برتر در مسابقات علمی - عملی و علمی - کاربردی و جشنواره هنری هنرستان های فنی و حرفه‌ای و کاردانش استان قم تجلیل شدند.

مسعود حمیدی ابراز داشت: در این همایش از 20 دانش آموز دختر برتر در 44 رشته مهارتی کاردانش و فنی و حرفه ای تجلیل ‌شد.

وی با اشاره به اینکه در استان قم 24 آموزشگاه فنی و حرفه ای و 32 مرکز کاردانش فعالیت دارد، اضافه کرد: مسابقات در سه مرحله، داخل آموزشگاه‌های هنرستان، سطح استانی و کشوری برگزار شده است.

وی ادامه داد: در مسابقات داخل آموزشگاهی از هر رشته دو نفر به مسابقات استانی راه یافتند و در مسابقات استانی نیز از هر رشته یک نفر به مسابقات کشوری اعزام شدند که سرانجام دانش آموزان در 30 رشته فنی و حرفه‌ای و در 6 رشته کاردانش با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی افزود: ‌هفت دانش آموز دختر برگزیده دهمین دوره مسابقات علمی - عملی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای استان قم شدند که این دوره از مسابقات به مدت چهار روز در اردبیل برگزار شد و همچنین هفت نفر دانش آموز دختر نیز برگزیده مرحله کشوری چهاردهمین جشنواره هنری شدند که این مسابقات به مدت سه روز در کرمان برگزار شد.

رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش قم اظهار داشت: پنج دانش آموز دختر قمی نیز برگزیده کشوری مسابقات علمی - کاربردی شاخه کاردانش شدند که این دور از مسابقات به مدت سه روز در قزوین برگزار شد.

حمیدی گفت: صنایع دستی، طراحی و دوخت، نقاشی، کودک‌یاری، تربیت بدنی دختران، حسابداری، نقشه کشی معماری، نقشه کشی ساختمان، معرق چوب، طراحی صفحات وب از جمله رشته‌هایی بودند که دانش آموزان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی ادامه داد: لیلا حیدری نفر در رشته صنایع دستی، نرگس مطیع فر در رشت گرافیک، نسترین شیرین سخن در رشته نقاشی و زهرا عاصم آبادی در رشته گرافیک رایانه‌ای از جمله دانش آموزان دختر قمی نفر اول در مسابقات کشوری بودند.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٨-١٣٩٠, ٠٢:٢٠

   

پر مبحث ترین ها