سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم خبر داد:

دو کتابخانه استاندارد در قم احداث می‌شود

در هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف گرامیداشت این هفته 20 دستگاه فرهنگی مرتبط ستادی را برای بزرگداشت این هفته با مرکزیت کتابخانه‌های عمومی تشکیل دادند و برنامه‌های خوبی برنامه ریزی و اجرا شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از احداث دو کتابخانه استاندارد در مناطق محروم قم خبرداد.

علی فریدونی شامگاه شنبه در مراسم تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی استان قم که در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد گفت: این دو کتابخانه استاندارد در نیروگاه و منطقه آذر احداث می‌شود.

وی با اشاره به تعریف کتابخانه استاندارد بیان داشت: کتابخانه استاندارد کتابخانه‌ای است که به بیش از 25 هزار نفر جمعیت خدمات رسانی می‌کند.

فریدونی با بیان اینکه در سالهای اخیر در استان قم اهتمام بسیار زیادی از سوی مسئولان به امر کتاب و کتابخوانی وجود دارد  اظهار داشت: این اهتمام در سال‌های آینده نیز بیشتر خواهد شد که بنیانگذاری 2 کتابخانه استاندارد شاهدی بر این مدعاست.

فریدونی از مصوب شدن ساخت کتابخانه مرکزی استان به عنوان نماد کتاب و کتابخوانی در سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این امر بیش از گذشته پیگری خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه همدلی و همبستگی خوبی در میان نهادهای فرهنگی استان در زمینه کتاب وجود دارد اظهار داشت: در هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف گرامیداشت این هفته 20 دستگاه فرهنگی مرتبط ستادی را برای بزرگداشت این هفته با مرکزیت کتابخانه‌های عمومی تشکیل دادند و برنامه‌های خوبی برنامه ریزی و اجرا شد.

فریدونی گفت: برگزاری مسابقات کتابخوانی، به صدا در آمدن زنگ کتاب و کتابخوانی و برنامه‌های بزرگداشت و تبلیغی و ترویجی از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته اجرا شده و مسابقات کتابخوانی نیز ادامه دارد.

فریدونی تصریح کرد: تجلیل از فعالان کتاب و کتابخوانی، کتابداران و دستگاه‌های فعال در عرصه کتاب از دیگر برنامه‌های هفته کتاب است.

وی افزود: در مراسم نمادین هفته کتاب از 15 فعال فرهنگی دستگاه‌های عضو ستاد هفته کتاب، چهار کتابدار نمونه و 18 نفر از کتابخوانان رده‌های مختلف سنی  تجلیل می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩٠, ٢٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها