سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در نوزدهمین دوره هفته کتاب /

کتابخانه عمومی «آیت الله خامنه ای» قم کتابخانه برتر کشوری شد

بروز شده : ٩-٠٩-١٣٩٠, ١٧:۴٩    نسخه چاپی    
تعداد اعضای فعال این کتابخانه، 6 هزار و 689 نفر می باشد که شامل همه مردم در مقاطع مختلف تحصیلی و گروه های سنی مختلف است.
کتابخانه عمومی «آیت الله العظمی خامنه‌ای» قم، در همایش نوزدهمین دوره هفته کتاب که در سالن همایش های بین المللی صدا وسیما برگزار شد، به عنوان کتابخانه عمومی برتر کشوری انتخاب شد.

به گزارش 19 دي، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به کارکردهای کتابخانه های عمومی، کتابخانه آیت الله خامنه ای قم دارای بخش های مختلفی شامل بخش عمومی، کودک و نوجوان، نابینایان، بخش مرجع و اطلاع رسانی، نشریات و... می باشد که به ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه می پردازد.

علی فریدونی ادامه داد: مجموعه منابع این کتابخانه در حال حاضر،  شامل تعداد63 هزار و 312 نسخه کتاب فارسی، یک هزار و498 نسخه کتاب لاتین، 11 هزار و 442 نسخه کتاب کودک و نوجوان و 5 هزار و 490 نسخه کتاب گویا و بریل می باشد.

وی اظهار داشت:  تعداد اعضای فعال این کتابخانه، 6 هزار و 689 نفر می باشد که شامل همه مردم در مقاطع مختلف تحصیلی و گروه های سنی مختلف است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم افزود: تعداد کتاب های به امانت رفته در طول یک سال، 109 هزار و 475 نسخه کتاب می باشد که از رشد خوبی نسبت به گذشته برخوردار بوده است.

وی گفت: فعالیت‌های جنبی در راستای گسترش فرهنگ مطالعه مفید از جمله برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، راه اندازی کتابخانه سیار کودک، مسابقات کتابخوانی، نمایشگاه کتاب، جلسات قصه گویی از برنامه های دیگر این کتابخانه است.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٩-١٣٩٠, ١٧:۴٩

   

پر مبحث ترین ها