سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرمایه‌گذاری در قم دارای مشکلاتی زیربنایی است

شهردار قم گفت: سرمایه‌گذاری در قم دارای مشکلاتی زیر بنایی و دارای گره‌هایی در تسهیل ورود سرمایه‌گذاران است.


سید مرتضی سقائیان‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم، به سرمایه‌گذاری‌ها در قم اشاره کرد و اظهار داشت: استان قم نیازهایی در جهت ارتقای مراکز فرهنگی، ورزشی، تفریحی و غیره دارد که همه آن‌ها از عهده ادارات دولتی و شهرداری‌ها خارج است و نیازمند است سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه‌ها وارد شوند.

وی مجتمع‌های تفریحی رنگین‌کمان، سورتمه ریلی و پارک آبی را از جمله اقدامات برای افزایش اماکن تفریحی قم دانست و گفت: نه دولت و نه شهرداری در شرایطی نیستند که بتواند کمکی در زمینهٔ سرمایه‌گذاری‌ها داشته باشند و تنها راه برون‌رفت فقط ورود بخش خصوصی است.

شهردار قم بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در قم دارای مشکلاتی زیربنایی است، خاطرنشان کرد: ‌قم با پذیرش سالانه 20 میلیون زائر و مرکزیت در کشور گره‌هایی در تسهیل سرمایه‌گذاری دارد که استانداری، کمیسیون ماده 5 و شورای شهر می‌توانند گام‌های خوبی در جهت جذب سرمایه‌گذاری بردارند.

وی عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها از جمله موانع جذب سرمایه‌گذاری در قم برشمرد و گفت: باید همه دست‌به‌دست هم دهیم تا مشکلات سرمایه‌گذاری در قم ریشه‌ای حل و تقویت شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه بلوار پیامبر اعظم (س) یکی از شاخص‌ترین مکان‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری است، ادامه داد: طبق مصوبه شورای شهر هیچ عوارضی از هتل‌سازی در قم دریافت نمی‌شود، زمین از طرف شهرداری واگذار می‌شود و سرمایه‌گذاران بعد از ساخت هتل پول زمین را به‌صورت تقسیط پرداخت می‌کنند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۵-١٣٩۵, ٢٢:٢۶

   

پر مبحث ترین ها