سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله حسینی بوشهری تاكيد كرد:

لزوم پرهیز از تخریب و بداخلاقی در انتخابات

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٠, ١٢:۴٢    نسخه چاپی    
تمام جهان نظاره گرند که فهم و شعور بالای ملت ایران را در این انتخابات ببینند و هر چه حضور مردم در این انتخابات قوی‌تر و گسترده‌تر باشد عزت و آبروی نظام اسلامی را در دنیا چند برابر خواهد کرد.
امام جمعه قم بر لزوم پرهیز از تبلیغات مضر و جلوگیری از هر گونه تخریب و بداخلاقی در انتخابات تاکید کرد و گفت: تمامی جهانیان نظاره‌گر حضور مردم در انتخابات مجلس هستند.

به گزارش 19دي، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به آغاز ثبت نام کاندیدا در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوم دی ماه اظهار داشت: جایگاه مجلس شورای اسلامی در نظام، جایگاه مقدسی است که نقش قانون‌گذاری، تائید وزا و... از جمله آنهاست.

وی با بیان اینکه مجلس نمادی از مردم سالاری دینی است، تاکید کرد: نمایندگان مردم از استانها و شهرهای  کشور به عنوان عصاره ملت انتخاب می‌شوند و در مجلس به دنبال حل مشکلات مردم و نظام هستند.

امام جمعه قم از مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از نهادهایی یاد کرد که در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب نقش آفرین بوده است و گفت: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در سال‌های بعد از شکل گیری انقلاب اسلامی بیشترین موضع‌گیری را علیه آمریکا، رژیم صهیونیستی و مستکبران داشته‌اند.

وی اضافه کرد: تمام جهان نظاره گرند که فهم و شعور بالای ملت ایران را در این انتخابات ببینند و هر چه حضور مردم در این انتخابات قوی‌تر و گسترده‌تر باشد عزت و آبروی نظام اسلامی را در دنیا چند برابر خواهد کرد.

امام جمعه قم حضور همراه با رفاقت و تامین امنیت انتخابات را لازمه کار انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و با تاکید بر لزوم پرهیز از تبلیغات مضر گفت: نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها بدانند که ما این انتخابات را به عنوان وظیفه دینی برگزار می‌کنیم و این تکلیف دینی و الهی که برای اعتلای نظام اسلامی انجام می‌شود نباید با مسائل دیگری آمیخته شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: هر نوع تخریب و بداخلاقی در انتخابات، ما را از اهداف بلند اسلامی و دینی جدا می‌کند، بنابراین برای رضای خدا در انتخابات حضور پیدا کنیم و حرمت افراد را نشکنیم.

آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: هر کسی که از مسیر ارزشهای اسلامی عدول کند مردم دست رد بر سینه او می‌زنند.

امام جمعه قم از روز 9 دی به عنوان یوم‌الله و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت یاد کرد و افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در این روز هویت حقیقی انقلاب و احساس وظیفه مردم در روز خطر تجلی یافت.

آیت‌الله حسینی بوشهری  به تحولات اخیر کشور عراق به ویژه خروج نظامیان اشغالگر از این کشور اشاره کرد و افزود: آمریکایی‌ها برنامه‌های زیادی برای حضور در خاورمیانه، تسلط بر نفت و اشراف اطلاعاتی بر کشورهای منطقه تدارک دیده بودند اما شکست خوردند.

وی ادامه داد: آنها برای اینکه شکست آنها در عراق معلوم نشود روزهای پایانی که می‌خواستند عراق را ترک کنند بیشترین فشار را به جمهوری اسلامی وارد کردند تا شیرینی این اخراج در کام مردم ما تلخ شود.

امام جمعه قم با اشاره به وقوع 18 انفجار در روز گذشته در عراق، تصریح کرد: پیام انفجارها این است که آمریکا و مزدوران آنها می‌خواهند بگویند که اگر از این کشور خارج شوند عراقی‌ها امنیت نخواهند داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٠, ١٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها