سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد:

وجود ۲۸۰۰ واحد مسکن مهر نیمه‌کاره در قم

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از وجود ۲۸۰۰ واحد مسکن مهر نیمه‌کاره در این شهر خبر داد.

حسن صبوری در جلسه شورای اداری استان قم که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: استان قم با مساحت ۱۲ هزار کیلومتر مربع و قرار گرفتن در محور مواصلاتی کشور، شاهد تردد بسیاری در راه‌های خود است.

وی افزود: سال گذشته اداره کل راه و شهرسازی ۴۳ درصد تخصیص بودجه داشت که ۹۳ میلیارد تومان بودجه داشت که ۲۳ میلیارد تومان اعتبارات استانی برای این اداره اختصاص یافته بود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اقدامات این اداره‌کل گفت: احداث محور قم نیزار که ۷ کیلومتر در پایان سال گذشته به بهره برداری رسید، دسترسی به سایت فردو، احداث محور قم قنوات و احداث باند دو قدیم قم تهران به طول ۱۴ کیلومتر از موضوعاتی است که پیگیری می‌شود.

بهسازی و روکش آسفالت به میزان ۲۰۰ هزار تن، اجرای عملیات بازیافت گرم، اجرای آسفالت حفاظتی، نیروجرسی مفصلی به طول ۱۰ کیلومتر، ایمن‌سازی محورهای حوزه استحفاضی و رفع ۱۰ نقطه پر حادثه از جمله اقدامات این اداره‌کل در حوزه راه بود که صبوری به آن اشاره کرد.

وی با اشاره به اقدامات در حوزه مسکن گفت: افتتاح ۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر در سال ۹۴ و ۹۵ از جمله تلاش‌های انجام شده در این زمینه بوده است.

صبوری افزود: کل تعهد استان در مسکن مهر ۴۶ هزار واحد بوده که ۲ هزار و ۸۰۰ واحد باقی مانده که تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: تهیه طرح تفصیلی شهر قم با همت شهرداری در حال انجام است که ۹۰ درصد پیشرفت دارد.

بهسازی و نوسازی ۶۴ هکتار در بافت فرسوده، اجرای پروژه بهسازی در سکونت گاه‌های غیر رسمی، توسعه ضلع شرقی حرم مطهر، تقاطع غیر همسطح پردیسان، احداث مرکز آموزش فنی حرفه‌ای، تکمیل محور قم آوه و احداث باند دوم محور سلفچگان ساوه به طول هفت کیلومتر از دیگر پروژه‌هایی بود که مدیرکل راه و شهرسازی استان قم به آن اشاره کرد.

وی همچنین بر آغاز مطالعه طراحی ایستگاه مرکزی توسط مشاور فرانسوی خبرداد که قرار است قطار پر سرعت تهران، قم اصفهان را به خطوط متروی داخل شهری متصل کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۵-١٣٩۵, ٢١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها