سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرماندار قم خبر داد:

شناسایی ۲۳۰ خانه مسافر بدون مجوز در قم

فرماندار قم از شناسایی ۲۳۰ خانه مسافر بدون مجوز در قم خبر داد و گفت: مراکزی که شرایط پذیرش مسافر را نداشته باشند پلمب خواهند شد.

رضا سیار در در گفت‌وگو با خبرنگار 19 دی، با بیان اینکه در بحث زائران عراقی و پاکستانی شناسایی خانه مسافرهای شهر را مورد بررسی قرار دادیم که بر این اساس برای ۱۶۰ خانه مسافر شناسایی شده مجوز صادر شد و ۲۳۰ خانه مسافر بدون مجوز نیز شناسایی شده که این ۲۳۰ خانه به ۲ بخش تقسیم می‌شوند.

وی افزود: اگر خانه‌های مسافر بدون مجوز شرایط پذیرش مسافر را داشته باشند به آنها اخطار تهیه مجوز داده خواهد شد و در غیر این‌صورت با شکایت اداره کل میراث فرهنگی استان و اقدام اماکن نیروی انتظامی این مراکز پلمب خواهند شد.

فرماندار قم با بیان اینکه تاکنون به دلیل اختلاف اصناف و میراث فرهنگی که برداشت متفاوتی از قانون دارند، اقدام مناسبی برای شناسایی خانه مسافرها در قم صورت نگرفته بود، گفت: یک تصمیم خوب طی هفته گذشته گرفته شد که بر این اساس با همکاری اداره میراث فرهنگی که به عنوان متولی ساماندهی خانه مسافرها است و اتحادیه املاک، از این پس اجاره خانه مسافرها از طریق مشاورین املاک و همانند اجاره‌های رسمی طولانی مدت صورت بگیرد.

وی افزود: مقرر شد ظرف مدت ۱۰ روز آینده اطلاع رسانی این کار صورت بگیرد تا افرادی که متقاضی خانه مسافر هستند برای تهیه آن به مشاورین املاک مراجعه کنند و در واقع تمام این اجاره‌ها در دفاتر املاک ثبت شود تا امکان اشراف اماکن نیروی انظامی بر خانه مسافرها با سهولت بیشتری صورت بگیرد.

سیار گفت: قائم مقام شهردار قم در همین جلسه عنوان داشت که این الگو در اصفهان اجرا شده و با موفقیت همراه بوده است. ضمن اینکه این مدل پیشنهادی در مشهد نیز با روش دیگری صورت می‌گیرد به طوری که اتحادیه خانه مسافرها با تعامل با میراث فرهنگی و گردشگری وضعیت مناسبی را در این شهر ایجاد کرده است.
 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۵-١٣٩۵, ١٧:٠٧

   

پر مبحث ترین ها