سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با صدور پیامی/

جامعه مدرسین ارتحال آیت‌الله شاه‌آبادی را تسلیت گفت

مرحوم آیت‌الله العظمی محمد علی شاه‌آبادی بود، عمر خود را در خدمت مکتب قرآن کریم و عترت معصومین گذراند و ضمن تالیف آثار ارجمند، شاگردان فراوانی را به مکتب امام صادق(ع) تقدیم کرد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله شاه آبادی استاد درس خارج حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

به گزارش 19 دی، در پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آمده است: ارتحال عالم جلیل‌القدر و فقیه وارسته آیت‌الله العظمی حاج شیخ محمد شاه‌آبادی موجب تاسف و تاثر فراوان شد. این عالم ربانی که یادگار یکی از وارسته‌ترین زهاد و برجسته‌ترین عرفای قرن اخیر و استاد فقیه حضرت امام(ره)، مرحوم آیت‌الله العظمی محمد علی شاه‌آبادی بود، عمر خود را در خدمت مکتب قرآن کریم و عترت معصومین گذراند و ضمن تالیف آثار ارجمند، شاگردان فراوانی را به مکتب امام صادق(ع) تقدیم کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه تصریح کرده است: همچنین این عالم مجاهد از یاران با وفای امام راحل بود که در طول نهضت به همره سایر اساتید و اعلام حوزه‌های علمیه نسبت به امضا و صدور اطلاعیه‌های مهم علیه رژیم شاه و تثبیت انقلاب اسلامی ایران اهتمام می‌ورزید.

در این پیام آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم ربانی را به محضرت ولی‌عصر(عج)، بیت رفیع مرحوم شاه آبادی، خاصه اخوان مکرم و آقازادگان و همچنین داماد ایشان حجت‌الاسلام غروی(عضو محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم) تسلیت عرض کرده و علو درجات را برای آن فقیه جلیل القدر از خداوند منان خواستار است.

در بخش پایانی پیام جامعه مدرسین آمده است: از عموم مردم شریف استان قم خاصه اساتید، فضلا، طلاب حوزه‌های علمیه دعوت می‌شود که در مراسم تشییع پیکر معظم له که ساعت 15 روز یکشنبه از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود شرکت کنند.

آیت‌الله محمد شاه‌آبادی از استادان درس خارج حوزه علمیه قم و فرزند آیت‌الله العظمی محمدعلی شاه‌آبادی استاد عرفان و سیر و سلوک امام خمینی(ره) بود که روز شنبه در یکی از بیمارستان‌های تهران دعوت حق را لبیک گفت.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٠, ٠٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها