سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مصباح یزدی:

سازمان تبلیغات اسلامی در ترویج معارف دینی موثر بوده است

نخستین چیزی که از این نظام انتظار می رود این بوده که پایه های اعتقادی و ارزشی مردم را تقویت و جلوی آسیب هایی که ممکن است به دین مردم بخورد بگیریم و وسایل رشد و تعالی اسلامی و فرهنگی مردم را فراهم کنیم.
رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: سازمان تبلیغات اسلامی در ترویج معارف دینی در جامعه اثرگذار بوده است.

به گزارش 19 دي، آیت الله مصباح یزدی در گردهمایی مدیران تبلیغات اسلامی مازندران در قم افزود: سازمان تبلیغات اسلامی مازندران از جمله سازمانهای موفق درحوزه ترویج معارف دینی در کشور است.

وی افزود: نخستین چیزی که از این نظام انتظار می رود این بوده که پایه های اعتقادی و ارزشی مردم را تقویت و جلوی آسیب هایی که ممکن است به دین مردم بخورد بگیریم و وسایل رشد و تعالی اسلامی و فرهنگی مردم را فراهم کنیم.

عضو خبرگان رهبری افزود: هدف تشکیل نظام اسلامی که در نظامهای سیاسی عالم وجود ندارد، اسلامیت نظام بوده که در زمانهای قبل محقق نمی شد و جهت تحقق این امر، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شکل گرفت.

وی پایه های اصلی انقلاب اسلامی را ترویج مبانی دینی عنوان کرد و افزود: از یک طرف تلقی برخی کارگزاران دولت و مسئولان رسمی کشور، از برنامه های آنچه در قبل بوده که امروز در تمام دنیا هم وجود دارد و از یک طرف پایه های نظام اسلامی در مردم این توقع را در بین ملت ایجاد کرده بود.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهای موفق در جامعه بوده و نظیر فعالیتهای انجام شده در مازندران در کشور کم بوده ولی نباید به این مقدار قانع باشیم.

وی با اشاره به پییشرفت بسیار خوب انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف فرهنگی و دینی اضافه کرد: پیشرفت های امروز نظام اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

مصباح یزدی تاکید کرد: در فعالیت های دینی و فرهنگی باید دید پروردگار از ما چه می خواهد و انتظار دارد چه کارهایی برای دینداری و اخلاق مداری و گسترش آن در جامعه انجام دهیم. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٠, ١٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها