سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده انتظامی قم خبر داد:

تشدید برخورد پلیس قم با موتورسیکلت سواران متخلف

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به تشدید برخورد پلیس قم با موتورسیکلت سواران متخلف، گفت: بیش از ۴۰ درصد تلفات در قم مربوط به موتورسیکلت سواران است.

سردار کاظم مجتبایی درحاشیه بازدید از پلیس راهور استان با اشاره به عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی برخی از موتورسیکلت سوران در قم، خواستار برخورد و اعمال قانون متخلفان از سوی پلیس راهور استان شد.

وی با اشاره به تردد حدود ۳۰۰ هزار موتورسیکلت در قم، گفت: متاسفانه بیش از ۴۰ درصد تلفات در قم مربوط به موتورسیکلت سواران است.

فرمانده انتظامی استان قم در ادامه به بیان دو مشکل اساسی در این رابطه شامل فرهنگ ترافیک و ضعف زیر ساخت‌های ترافیکی استان پرداخت و افزود: متأسفانه برخی موتورسواران این باور را ندارند که باید مقررات را رعایت کنند بنابراین گذرگاه‌های پیاده رو را اشغال کرده و از چراغ‌های قرمز عبور می‌کنند.

وی با بیان اینکه هر دو موضوع فرهنگ ترافیک و ضعف زیر ساخت‌های ترافیکی ایجابی هستند، گفت: در ۵ ماهه گذشته بیش از چهار هزار موتورسیکلت توقیف و بیش از ۴۰ هزار برگه جریمه صادر شده برای موتورسواران صادر شده که رقم کمی نیست ولی اعتقاد داریم که این دو موضوع باید مرتفع شود.

مجتبایی با اشاره به طرح ساماندهی موتورسیکلت سواران از سوی ناجا، تصریح کرد: در این طرح بیش از ۱۷ دستگاه مسئولیت داشته که باید سهم خود را ایفا کنند تا شرایط موتورسواری در استان بهبود پیدا کند که علاوه بر فرهنگ پذیری، جامعه پذیری نیز ارتقاء یافته و تلفات و تصادفات به حداقل برسد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩۵, ١٩:٠٨

   

پر مبحث ترین ها