سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم:

پساب تصفیه‌خانه قم برای بیابان‌زدایی استفاده شود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: تصفیه‌خانه جامع فاضلاب شهر قم نیازمند بهسازی است و از پساب تصفیه‌خانه می‌توان با رعایت الزامات زیست محیطی برای بیابان‌زدایی و مدیریت کانون‌های ریزگرد استفاده کرد.

سید رحمان دانیالی با اشاره به بازدید جمعی از مسؤولان استان از تصفیه‌خانه جامع فاضلاب شهر قم گفت: متاسفانه با توجه به فعالیت برخی از واحدهای صنعتی در حاشیه شهر قم، پساب این واحدها به شبکه فاضلاب شهری وارد شده و آلودگی میکروبی و شیمیایی فاضلاب را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه در این بازدید کیفیت و روند انجام تصفیه فاضلاب شهر قم و مسایل زیست محیطی مرتبط مورد بررسی قرار گرفت، خاطرنشان کرد: با توجه به غلظت آلاینده‌ها در فاضلاب شهری و ضریب تجمع پذیری آن در خاک، تصفیه خانه فاضلاب شهر قم باید بهسازی و از رهاسازی فاضلاب در مزارع کشاورزی جلوگیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم تصریح کرد: با توجه به معضل گرد و غبار و ریزگردها در شهر قم، پساب تصفیه خانه فاضلاب می‌تواند با در نظر گرفتن الزامات بهداشتی و زیست محیطی برای بیابان زدایی و مدیریت کانون‌های ریزگرد، مصارف صنعتی و کاشت درختان غیرمثمر و ایجاد کمربند سبز استفاده شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠۶-١٣٩۵, ١٠:٣٩

   

پر مبحث ترین ها