سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در شورای خدمات شهری شهرداری قم اعلام شد؛

شناسایی ۶ هزار هکتار عرصه محدوده شهر قم برای درختکاری

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از شناسایی ۶ هزار هکتار عرصه محدوده شهر برای درختکاری خبر داد.

پیام جوادیان در جلسه شورای خدمات شهری شهرداری قم با بیان اینکه سرانه فضای سبز شهری قم بسیار پایین است، گفت: وضعیت فضای سبز شهر قم، هم نسبت به شهرهای مشابه و هم نسبت به وضعیت استاندارد نامناسب است.

وی با تأکید بر اینکه توسعه فضای سبز در قم اجتناب ناپذیر است، افزود: این اقدام باید با در نظر گرفتن زیرساخت‌های لازم و امکانات مناسب انجام شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تأمین آب را یکی از مشکلات اصلی توسعه فضای سبز در قم عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۱۳ مجوز حفر چاه جدید در مراحل نهایی هستند که کمیسیون‌های تعیین مکان و مسائل دیگر را طی می‌کنند.

وی با اشاره به وضعیت اختصاص پساب به فضای سبز قم گفت: بعد از پیگیری‌های مستمر مدیریت شهری مجوز ۴.۵ میلیون مترمکعب پساب صادر شده و در مراحل اخذ پیمانکار برای این کار هستیم.

جوادیان با تأکید بر ضرورت مدیریت آب و شبکه آبرسانی گفت: در این بخش هم اقداماتی در حال انجام است تا هدر رفت آب را به حداقل برسانیم.

وی به نحوه و شرایط توسعه فضای سبز در شهر قم اشاره کرد و افزود: هر چند توسعه اطراف شهر امری مهم است اما ابتدا باید ساماندهی معابر و خیابان‌های شهر را در اولویت داشته باشیم و در وهله اول فضای سبزی ایجاد کنیم که مردم آن را بهتر احساس کنند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم تصریح کرد: خیابان‌ها و معابر زیادی در شهر هستند که ظرفیت ایجاد باغچه‌ها و فضای سبز را دارند و برای تأمین درخت این فضاها هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

وی با اشاره به شناسایی ۶ هزار هکتار فضای محدوده شهر برای درختکاری فضاهای جنگلی، گفت: سعی داریم با درختکاری این فضاها رینگ کمربندی شهر قم را تکمیل کنیم و برای شهر احداث فضای سبز در این فضاها نیاز است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩۵, ٠٩:٣٢

   

پر مبحث ترین ها