سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم :

نمایشگاه‌های کتاب موجب افزایش مراودات فرهنگی می‌شود

مسئولان فرهنگی قم در صدد هستند که با توجه به تاکیدات استاندار و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه دائمی کتاب را در پیوست فرهنگی طرح حرم تا جمکران به مرحله اجرا برسانند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: نمایشگاه‌های کتاب توان اثر گذاری بالا بر مراودات فرهنگی بین ناشران داخلی و خارجی را دارند.

به گزارش 19 دی، مرتضی اسماعیلی طبا در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه اظهار کرد: ضروری است که نمایشگاه‌های کتاب به ویژه کتابهای حوزوی و دینی با قوت هرچه تمام‌تر در سطح استان برگزار شوند و امیدواریم در سالهای آینده از نظر کمی و کیفی شاهد توسعه بیشتری باشیم.

وی قم را مرکز تولید و نشر علوم دینی دانست و افزود: نمایشگاه‌های کتاب توان اثر گذاری بالا بر مراودات فرهنگی بین ناشران داخلی و خارجی را دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به افزایش 30 درصدی تعداد ناشران و عناوین نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته گفت: حدود هزار و 100 ناشر در سطح استان قم وجود دارند که بسیاری از آنها با توجه به حضور ناشران خارجی و کمبود فضا، موفق به شرکت در نمایشگاه کتاب حوزه نشده‌اند بنابراین مسئولان فرهنگی قم در صدد هستند که با توجه به تاکیدات استاندار و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه دائمی کتاب را در پیوست فرهنگی طرح حرم تا جمکران به مرحله اجرا برسانند.

وی ابراز کرد: در حال حاضر برخی ناشران مشکلاتی را در خصوص غرفه‌ها و عرضه کتاب‌های خود مطرح کرده‌اند که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تمام این موارد را بررسی کرده و در سالهای آینده نسبت به رفع آنها اقدام خواهد کرد.

اسماعیلی طبا با اشاره به مشکل ناشران خارجی با توجه به افزایش ناگهانی قیمت ارز گفت: این مسئله موجب ضرر دهی ناشران خارجی می‌شود بنابراین امیدواریم در سالهای آینده با استفاده از یارانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتوانیم این مشکل را نیز برطرف کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم استقبال عموم مردم طی دو روز نخست برگزاری نمایشگاه کتاب حوزه را خوب ارزیابی کرد و افزود: ضروری است که اطلاع رسانی نسبت به این مسئله افزایش یابد تا دیگران نیز برای بازدید و تهیه کتابهای مورد نیاز خود ترغیب شوند.

وی افزود: مدارس علمیه استان قم و سراسر کشور برنامه‌های خوبی به منظور بازدید طلاب و خرید کتاب‌های مورد نیاز کتاب خانه‌های خود دارند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز حمایتهای لازم را از این مسئله خواهد داشت.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٠, ١٣:۵٠

   

پر مبحث ترین ها