سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده انتظامی استان قم خبر داد:

کاهش ۳۶ درصدی جرایم در قم

بروز شده : ۴-٠٧-١٣٩۵, ١۶:٣۶    نسخه چاپی    
فرمانده انتظامی قم گفت: با وجود افزایش برخی جرایم در قم اما در مجموع کل جرایم طی یک سال گذشته ۳۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
 سردار کاظم مجتبایی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به برخی اقدامات پلیس در فاصله زمانی اول مهر ۹۴ تا اول مهر ۹۵ اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت پلیس قم ۹۵ باند سرقت را متلاشی و ۷۵ درصد سرقت‌های به وقوع پیوسته را کشف کرده است.

وی با بیان اینکه سرقت‌ها نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته یک درصد افزایش یافته است، گفت: با این حال پلیس قم در دقت، سرعت انعکاس اخبار در کشور رتبه نخست را دارد که این نشان از عملکرد صحیح پلیس است.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: در این مدت زمان یک ساله ۸ تن انواع مواد مخدر کشف و ۳۵ باند ترانزیت مواد مخدر منهدم شده است.

وی در خصوص قاچاق کالا نیز گفت: ۵ باند قاچاق کلا منهدم و ۳۱۲ نفر در این مورد دستگیر شده‌اند و ارزش ریالی کالاهای قاچاق ۳۲ میلیارد تومان بوده است.

فوت ۲۸۲ نفر در تصادف

سردار مجتبایی از حدود ۱۰ هزار تصادف بیرون و درون شهری در قم طی این مدت خبر داد و تصریح کرد: با وجود اینکه در این تصادفات ۲۸۲ نفر جان باختند اما مجموع تصادفات ما در استان قم ۳ درصد کاهش و تعداد کشته شدگان ۵ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش یافته است.

وی از تشکیل ۲۳۱ پرونده توسط پلیس فتا در قم خبر داد و افزود: در ارتباط با این پرونده‌ها ۲۳۴ نفر دستگیر شده‌اند که این نشان از رشد ۹ درصدی تخلفات سایبری دارد.

انجام ۲۸۰ هزار عملیات توسط پلیس قم طی یک سال گذشته

فرمانده انتظامی قم همچنین از رسیدگی به درخواست‌های مردم در سامانه ۱۱۰ خبر داد و عنوان کرد: ۲۸۰ هزار عملیات پلیسی طی یک سال گذشته توسط پلیس قم انجام شده است.

وی به اجتماعی کردن فضای کنترل جرم اشاره کرد و گفت: ارائه مشاوره به مردم به طور جدی دنبال می‌شود و علاوه بر فعال کردن مرکز مشاوره در معاونت اجتماعی در تمام کلانتری‌ها نیز مشاوره انجام می‌شود که در یک سال گذشته حدود ۱۴ هزار مشاوره اجتماعی صورت گرفته است.

مجتبایی از کاهش ۳۶ درصدی کل جرایم در استان قم خبر داد و افزود: دستگیر شدگان این جرایم ۵۳ درصد مجرد و ۴۷ درصد متأهل، ۷۲ درصد فاقد سابقه و ۲۸ درصد سابقه‌دار، ۲۲ درصد غیر ایرانی و ۷۸ درصد ایرانی، ۶۸ درصد بومی و ۳۲ درصد غیر بومی و درنهایت ۵۴ درصد بیکار و ۴۶ درصد شاغل بوده‌اند.

۱۱۴ برنامه مختلف برای هفته نیروی انتظامی پیش‌بینی شده است

وی در ادامه به برنامه‌های هفته نیروی انتظامی که با شعار «همه با هم برای امنیت و آرامش» از ۹ مهرماه شروع می‌شود، اشاره کرد و گفت: در این هفته ۱۱۴ برنامه فرهنگی، اجتماعی، ترافیکی، انتظامی و عملیاتی انجام می‌شود.

فرمانده انتظامی قم حضور گسترده نیروهای انتظامی در نماز جمعه، صبحگاه مشترک با حضور همه نیروهای نظامی و انتظامی و مسئولان در ستاد فرماندهی همراه با نمایش اقتدار یگان‌های انتظامی در روز شنبه ۱۰ مهرماه را از برخی برنامه‌های این هفته برشمرد.

وی مانور موتورسواران پلیس، مسابقه اتومبیل‌رانی، ملاقات مردمی، حضور در شورای اداری استان، جشنواره مکنا و تقدیر از رؤسای نمونه کلانتری‌ها و امنیت سازان، همایش با اصناف، بازدید دانش آموزان و دانشجویان از مراکز نظامی و سامانه ۱۱۰، حضور پلیس در مدارس و قرائت پیام مهر، دیدار با خانواده شهدا، حضور در گلزار شهدا و تجدید میثاق با ارزش‌های انقلاب و امام راحل و شهدا را از دیگر برنامه‌های هفته نیروی انتظامی اشاره کرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٧-١٣٩۵, ١۶:٣۶

   

پر مبحث ترین ها