سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم مطرح کرد؛

انتقاد از روند کند سرمایه‌گذاری در قم

استاندار قم بر لزوم بستری سازی و ایجاد فرهنگ سرمایه‌گذاری در قم تأکید کرد و گفت: متأسفانه در جذب، حمایت و استفاده از سرمایه‌گذاران ضعیف هستیم.

 سید مهدی صادقی در سیزدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم با بیان اینکه باید سهم بانک‌ها در پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی مشخص باشد، گفت: ضرورت دارد با تشکیل کمیته‌ای میزان سهم و توانایی بانک‌ها در پروژه‌های مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی مشخص و ابلاغ شود.

وی با انتقاد از بی‌توجهی بانک‌های خصوصی به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی استان گفت: این بانک‌ها بدانند که اگر در برنامه‌های استان مشارکت نکنند انتظار هیچ حمایتی هم از استان نداشته و باید پاسخگو باشند.

استاندار قم با بیان اینکه باید به مشکلات و نیازهای غیر مالی واحدهای تولیدی توجه کرد، گفت: هیچ واحد تولیدی و صنعتگری نباید دچار مشکلات زیرساختی و بروکراسی اداری بی‌جهت باشد.

وی از روند سرمایه‌گذاری در استان گلایه کرد و گفت: متأسفانه سرمایه‌گذاری که قرار بود در بخش نیروگاه حرارتی فعال باشد، انصراف داده است.

تشکیل کمیته بهره‌گیری از فاینانس

صادقی با تأکید بر اینکه سرمایه‌گذاری یک فرصت بسیار مهم و حیاتی است، گفت: از دست رفتن فرصت سرمایه‌گذاری به معنای از بین رفتن آینده یک شهر است و دیگر نمی‌توان برای استان آینده‌نگری کرد.

وی با بیان اینکه نباید در جذب سرمایه‌گذار تعلل کنیم، گفت: ضرورت دارد یک کمیته بهره‌گیری از فاینانس با رعایت کلیه موارد حقوقی و زیست محیطی با ریاست معاون عمرانی استاندار تشکیل شود.

استاندار قم در پایان سخنان خود مردم را به مشارکت بیشتر در سرشماری نفوس و مسکن در استان دعوت کرد و گفت: قم تا به امروز رتبه هشتم مشارکت در این سرشماری را به دست آورده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٧-١٣٩۵, ١١:٢۶

   

پر مبحث ترین ها