سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم مطرح کرد

کاشت بیش از ۳۰۰ هزار اصله درخت در قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از کاشت بیش از ۳۰۰ هزار اصله درخت در نیمه نخست امسال خبر داد.

پیام جوادیان با اشاره به میزان درختکاری انجام شده در نیمه نخست امسال اظهار کرد: با توجه به برنامه شهرداری برای افزودن سالیانه سه مترمربع به سرانه فضای سبز شهر قم و رسیدن به وضعیت استاندارد برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای درختکاری در سطح شهر انجام شده است.

وی با بیان اینکه برنامه درختکاری مرحله نخست امسال از اول اسفند تا 31 خرداد بوده است، افزود: در این مدت بیش از 245 هزار اصله درخت در سطح شهر قم کاشته شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه در این مدت بیش از 50 هزار اصله درخت نیز بین مردم توزیع شده است، گفت: حدود 300 هزار اصله درخت در نیمه نخست امسال کاشته شده است.

وی با بیان اینکه عمده درختان برای توسعه و واکاری استفاده شده است خاطرنشان کرد: بیشتر هدف تقویت فضاهایی بوده که نیاز به کاشت درخت داشته‌اند.

جوادیان با تأکید بر اینکه امسال درختانی خاص خریدیم که با فضای شهر متناسب باشند بیان کرد: این درختان اکثراً چندساله و متناسب با شرایط و اقلیم قم هستند.

وی با بیان اینکه کاشت درخت چندساله یعنی واردات آب به شهر ادامه داد: درخت دوساله تا بخواهد پنج‌ساله شود هزینه بالایی دارد و نیازمند هزاران لیتر آب است ولی درخت پنج‌ساله شرایط بهتری دارد و توان و قوت بیشتری پیدا کرده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٨-١٣٩۵, ٢٠:٣٧

   

پر مبحث ترین ها