سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل محیط‌زیست استان قم:

روز ملی پرنده‌نگری در قم برگزار می‌شود

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩۵, ١٩:۵۴    نسخه چاپی    
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم از برگزاری روز ملی پرنده‌نگری در قم خبر داد.


سید رحمان دانیالی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه روز ملی پرنده‌نگری چهارم آذرماه با مشارکت اداره‌کل میراث فرهنگی، انجمن راهنمایان گردشگری، اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست، انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و سازمان‌های مردم‌نهاد زیست‌محیطی برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این روز توری با حضور منتخبی از مدیران مدارس، دانش آموزان، راهنمایان گردشگری، مسئولان آژانس‌های مسافرتی و کارشناسان زیست‌محیطی خواهیم داشت.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم هدف از برگزاری این تور را آشنایی با ظرفیت‌های زیست‌محیطی استان قم به‌ویژه تالاب‌ها بیان کرد و افزود: بسیاری استان قم را به‌عنوان یک استان کاملاً کویری و خشک می‌شناسند اما 10 درصد از وسعت جغرافیایی استان قم را تالاب‌ها  تشکیل می‌دهند و استان قم یکی از تالابی‌ترین استان‌های کشور است.

دانیالی بیان کرد: متأسفانه به دلیل خشک‌سالی‌های گسترده اخیر و قطع حق آبه‌های زیست‌محیطی استان با احداث سدهای بالادستی سدهای غدیر ساوه و پانزده خرداد سبب شده که این تالاب‌ها وضعیت شکننده و حساسی پیدا کنند.

وی بابیان اینکه در فصول گرم سال این تالاب‌ها به منبع ریزگرد تبدیل می‌شوند، گفت: هدف نخست برگزاری این تور گردشگری به مناسبت روز ملی پرنده‌نگری آشنایی بیشتر با وضعیت تالاب‌های استان است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قم هدف دیگر برگزاری این تور را آشنایی با تنوع زیستی و ظرفیت‌های زیست‌محیطی استان بیان کرد و افزود: استان قم در فصول سرد سال میزبان دسته‌های بزرگ پرندگان مهاجر است و هدف از برگزاری این تور معرفی و آشنایی با تنوع زیستی استان است.

دانیالی خاطرنشان کرد: هدف سوم از برگزاری این تور تأکید بر گردشگری مسئولانه است به این معنا گردشگری که وارد طبیعت می‌شود نحوه برخورد و رفتار صحیح با طبیعت است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩۵, ١٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها