سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم خبر داد:

نمایشگاه کتاب قم برگزار می‌شود

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٠, ٠٨:٠۵    نسخه چاپی    
در این نمایشگاه سعی شده کتاب‌های مورد نیاز قشرهای مختلف جامعه اعم از دانش آموزان، دانشجویان و... در زمینه‌های علمی، آموزشی، کمک درسی، دینی و هنری تامین شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم گفت: هفتمین نمایشگاه کتاب استان قم با ایجاد 121 غرفه و حضور 180 ناشر برگزار می‌شود.

به گزارش 19 دی، سید مرتضی اسماعیلی طبا پیش از ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران از نمایشگاه کتاب استانی به عنوان یکی از بزرگترین رویداد فرهنگی یاد کرد و اظهار داشت: حدود 180 ناشر در این نمایشگاه شرکت می‌کنند که از این تعداد 50 درصد از ناشران استان قم و مابقی آنها از تهران و سایر استان‌های کشور حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه سعی شده کتاب‌های مورد نیاز قشرهای مختلف جامعه اعم از دانش آموزان، دانشجویان و... در زمینه‌های علمی، آموزشی، کمک درسی، دینی و هنری تامین شود.

وی از اختصاص 450 میلیون تومان بن خرید کتاب برای این نمایشگاه خبر داد و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ناشران شرکت‌کننده در این نمایشگاه هر کدام 20 درصد تخفیف برای خریداران کتاب لحاظ می‌کنند تا در مجموع آثار ارائه شده در این نمایشگاه با تخفیف 40 درصدی عرضه شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تصریح کرد: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه نشست‌های تخصصی نقد کتاب با حضور کارشناسان خبره برگزار می‌شود.

وی یکی از ویژگیهای این نمایشگاه را ایجاد غرفه کتاب بصیرت عنوان کرد و اظهار داشت: این غرفه "قدر ولایت" نام دارد که کتاب‌های مرتبط با آثار مقام معظم رهبری و بصیرت با تخفیف 60 درصدی در آن عرضه خواهد شد.

اسماعیلی طبا مساحت برگزاری این نمایشگاه را هزار و 500 مترمربع اعلام کرد و افزود: هفتمین نمایشگاه کتاب استان قم از هشتم تا چهاردهم بهمن ماه در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) واقع در جنب گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) برگزار می‌شود.

وی افزود: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور آیت‌الله العظمی سبحانی، حجت‌الاسلام مسعودپور معاون حقوقی و پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به کافی نبودن سرانه مطالعه در کشور و استان قم اظهار امیدواری کرد که برگزاری این نمایشگاه در ترغیب قشرهای مختلف مردم به مطالعه کتاب تاثیر زیادی داشته باشد.

لازم به ذکر است ششمین نمایشگاه کتاب استان قم در بهمن ماه سال گذشته با ایجاد 169 غرفه و حضور 314 ناشردر مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٠, ٠٨:٠۵

   

پر مبحث ترین ها