سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل امور مالیاتی قم:

۴۱ هزار مؤدی مالیاتی در قم کد اقتصادی گرفتند

مدیرکل امور مالیاتی استان قم گفت: تا کنون اطلاعات ۵۱ هزار و ۱۸۰ مؤدی مالیاتی در قم ثبت شده است که از این تعداد ۴۱ هزار مؤدی کد اقتصادی دریافت کرده‌اند.

 سهراب امدادی‌فر در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل امور مالیاتی استان قم برگزار شد، اظهار داشت: مردم باید بدانند مالیات و عوارضی که پرداخت می‌کنند در کجا هزینه می‌شود و این جز با فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی مالیاتی میسر نمی‌شود.

وی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی که با جدیت در کشور در حال پیگیری است، گفت: به این مهم در وزارت اقتصاد و زیر مجموعه آن یعنی اداره مالیات به ویژه در اداره کل مالیات استان قم توجه شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان قم، طرح جامع مالیاتی را از بزرگ‌ترین طرح‌های وزارت اقتصاد دانست و افزود: زیرساخت‌های این طرح آماده و در زمینه فضای فیزیکی، سخت افزار کارهای مناسبی صورت گرفت و در سال ۹۴ آموزش همکاران برای آشنایی با سامانه یکپارچه مالیاتی را برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: تا کنون حدود ۵۱ هزار و ۱۸۰ مؤدی مالیاتی در قم اطلاعات خود را تثیبت کردند که از این تعداد ۴۱ هزار مؤدی کد اقتصادی گرفتند و ثبت آنها تکمیل شده است.

اجرای طرح جامع مالیاتی از بهمن‌ماه

امدادی‌فر به اجرای طرح جامع مالیاتی از بهمن‌ماه در سراسر کشور خبر داد و گفت: در این راستا ما اداره مالیات الکترونیک را تشکیل داده و از استان‌های دیگر جلوتر هستیم، همچنین با ثبت حدود ۴ هزار پرونده مالیاتی در سامانه الکترونیکی به صورت الکترونیکی در تمام منابع مالیاتی رسیدگی انجام می‌شود که این موضوع موجب صرفه جویی در زمان و بالا رفتن کیفیت شده و حقوق دولت در سریع‌ترین زمان ممکن وصول خواهد شد.

وی با بیان اینکه کل منابعی که در اجرای این طرح هزینه شده از منابع متمرکز کشوری بوده است، گفت: با اجرای آن هزینه عملیات مالیاتی کاهش و درآمدهای مالیاتی افزایش می‌یابد و موجب رضایتمندی می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی قم به بخشودگی جرایم مالیاتی اشاره کرد و افزود: ما در استان از این ظرفیت به وجود آمده ۱۰۰ درصد استفاده کردیم و انتظارمان هم از کسانی که بدهی مالیاتی دارند این است از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

وی از امکان پرداخت بدهی مالیاتی در بلند مدت توسط واحدهای تولیدی در حال تعطیلی و توافق با اتحادیه‌ها و اصناف در بخش مالیات عملکرد و هم در بخش ارزش افزوده را از دیگر اقدامات این اداره کل برشمرد.

امدادی فر ابراز داشت: سیاست سازمان مالیاتی این است که باید به مردم اعتماد و از سرمایه گذاری، اشتغال و تولید حمایت کنیم.

مقابله شدید با فرارهای مالیاتی

وی با بیان اینکه حدود ۲ هزار و ۶۲۰ پرونده مالیاتی در استان وجود دارد به مقابله شدید با فرار مالیاتی اشاره کرد و عنوان کرد: در این راستا حدود ۴ هزار واحد تولیدی در قم توقیف شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان قم توضیح داد: وظیفه داریم تا از ظرفیت ماده ۱۳۲ قانون مالیات‌های مستیقم به نفع مردم و دولت استفاده کنیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٩۵, ١٢:٠۴

   

پر مبحث ترین ها