سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم مطرح کرد

همکاری بانک‌های تخصصی با تولیدکنندگان استان قم

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: اگر رمقی برای تولیدکنندگان استان قم مانده، به دلیل همراهی بانک‌های تخصصی با آن‌ها است.

مجید آوری فرد در گفت‌وگو با فارس با اشاره به کمک بانک‌های تخصصی به تولیدکنندگان استان اظهار کرد: اگر رمقی برای تولیدکنندگان استان قم مانده، به دلیل همراهی بانک‌های تخصصی با آن‌ها است، این بانک‌ها با تولیدکنندگان همراهی دارند، اما منابع آن‌ها کم است.

وی ادامه داد: منابع بانک‌های استان قم از استان خارج می‌شود و به پروژه‌های دیگر کشور می‌رود، باید یک فکری برای این مسئله کرد، استان قم به دلیل خروج منابع بانکی ضربه می‌خورد و باید منابع بانک‌های استان قم بیشتر در خود استان هزینه شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: بانک‌های استان در ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان بر اساس طرح رونق تولید مشارکت خوبی نداشتند و از حدود 700 طرح ارسالی به بانک‌ها، تنها 252 طرح به مرحله پرداخت رسید.

آوری فرد با اشاره به ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان استان قم اظهار کرد: از میان تسهیلات پرداخت شده به بخش تولید استان در قالب رونق تولید، 31 درصد از طریق بانک صنعت و معدن و 22 درصد هم از طریق بانک کشاورزی صورت گرفت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بانک ملت هم 20 درصد تسهیلات طرح رونق تولید را در استان قم پرداخت کرد، اما بقیه بانک‌های استان به خصوص بانک‌های خصوصی در زمینه پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق تولید همکاری نداشتند و شاهد عدم همراهی برخی بانک‌های استان قم با برنامه‌های دولت هستیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩۵, ٢٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها