سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی شورای شهر قم:

رسیدگی به معضل موتورسواران در قم به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۵, ٢١:۴۴    نسخه چاپی    
سخنگوی شورای اسلامی شهر قم با اشاره به جدی بودن معضل موتورسواران در سطح این شهر گفت: وقت آن رسیده که بحث رسیدگی به تخلف های راکبان موتورسیکلت به یک مطالبه همگانی تبدیل شود.

عباس ذاکریان در دویست و یازدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در حالی که به خاطر وقوع حادثه بسیار مهم و تکان دهنده برخورد 2 قطار در مسیر تبریز – مشهد هیاهوی زیادی در کشور به راه افتاد اما سالانه 3 تا 4 برابر این حادثه شاهد تلفات ناشی از سوانح ترافیکی در قم هستیم ولی نسبت به آن هیچ توجهی صورت نمی گیرد.
سانحه برخورد قطارهای تبریز- مشهد و مشهد- سمنان با یکدیگر ساعت هشت صبح جمعه پنجم آذرماه امسال در محدوده ایستگاه هفت خوان استان سمنان رخ داد که شماری از واگن ها از خط خارج یا دچار آتش سوزی شدند و 42 تن از مسافران و ماموران قطار جان خود را از دست دادند.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم افزود: طبق آماری که حدود 2 یا 3 سال پیش ارایه شد قم با یک میلیون و 200 هزار تن جمعیت بیش از 140 تلفات در حوادث ترافیکی داشته است.
ذاکریان با بیان این که 70 درصد کشته شدگان حوادث ترافیکی در شهر قم را موتورسواران تشکیل می دهند و متاسفانه به هیچ قانون و ضابطه ای هم پایبند نیستند، اضافه کرد: باید موضوع رسیدگی به تخلفات موتورسواران را به عنوان یک مطالبه همگانی در جامعه مطرح کنیم و این موضوع اولویت نخست استانداری، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره کل ورزش و جوانان قرار گیرد.
وی با اشاره به این که معضل موتورسوران جدی ترین آسیب شهری در قم محسوب می شود، افزود: جلسه هایی که برای این منظور تشکیل می شود باید ضمانت اجرایی داشته باشد، تا به نتیجه منجر شود.
عضو شورای اسلامی شهر قم نیز در این جلسه با بیان این که بیشتر تخت های بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم توسط مصدومان ناشی از تصادف موتورسواران اشغال شده است، افزود: این مساله موجب شده تا دیگر هیچ تختی برای پذیرش بیماران قلبی وجود نداشته باشد.
امیر علی احمدی با اذعان به این که تعداد بالای تصادف های موتورسیکلت خسارت های بسیار زیادی را به بخش های درمان و بیمه وارد می کند، تصریح کرد: طبق آمار طی سال های 85 تا 89 حوادث ترافیکی در سطح شهرهای کشور 30 هزار تلفات داشته، که قم با توجه به تعداد زیاد موتورسوار سهم قابل توجهی را در این آمار دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۵, ٢١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها