سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهردار قم خبر داد

احداث مجتمع خدماتی تفریحی در بوستان غدیر

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۵, ٢١:۴٨    نسخه چاپی    
شهردار قم با اشاره به احداث مجتمع خدماتی تفریحی بوستان غدیر گفت: در این طرح باید تلاش شود مشکلی برای شهرداری به وجود نیاید.

سید مرتضی سقائیان‌نژاد در دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، با اشاره به احداث مجتمع خدماتی تفریحی بوستان غدیر اظهار داشت: در این طرح باید تلاش شود مشکلی برای شهرداری به وجود نیاید همچنین نباید تکلیفی که خارج از طاقت شهرداری است برایش در نظر گرفت.

وی با تأکید بر سودآور بودن پروژه برای شهرداری و سرمایه‌گذار گفت: اگر در مورد پروژه‌ای قرارداد بستیم و سال بعد تحقق پیدا نکرد نباید پای خود را بر روی سرمایه‌گذار بگذاریم، باید ببینیم که چه میزان سود دارد تا سرمایه‌گذار سرمایه خود را بگذارد.

شهردار قم افزود: در این طرح شرایطی در مزایده مطرح‌شده که نظارت‌ها را زیاد می‌کند، سرمایه‌گذار اگر پول در جیبش نرود به مردم فشار می‌آورد و یا دبه درمی‌آورد در نتیجه باید در یک قرارداد همه جنبه‌ها را در نظر گرفت. این پروژه مگر چه میزان سود دارد که سرمایه‌گذار باید 10 درصد نیز به شهرداری بدهد و این مسئله در آینده مشکلاتی را به وجود می‌آورد.

سقائیان نژاد به کمک 400 میلیون تومانی شهرداری از محل ماده 16 به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اشاره کرد و گفت: این پولی که پرداخت می‌شود برای مصرف نیست قانون‌گذار تصویب کرده و شهرداری کاملاً مسائل خاص خود را در نظر گرفته و پولی نیست که هدر برود.

شهردار قم تصریح کرد: روی نوع پول باید توجه شود و بحث فرهنگی صرف مطرح نیست و در این بخش نیز تعاملی بین دستگاه‌های دولتی در داخل استان با شهرداری وجود دارد و باید نگاه جامع در این زمینه داشت.

وی به استفساریه شهرداری برای کاهش تعرفه جرائم ماده 100 هتل‌ها و واحدهای مسکونی گفت: طرحی تصویب‌شده که یکی در ارتباط با تمدید پروانه‌ها  و دیگری در مورد ضریب لایحه‌ها بود و تصویب آن به دلیل عوارض و مسائل مالی است. باید مسائل مالی این قضیه در شهرداری‌ها موردبررسی قرار گیرد و قسمت مسکن در این لایحه حذف شود و در بقیه موارد مندرج در لایحه بررسی شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۵, ٢١:۴٨

   

پر مبحث ترین ها