سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرماندار قم تاکید کرد

ضرورت حل مشکلات خیرین مدسه ساز در استان قم

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩۵, ٢٠:۴٢    نسخه چاپی    
فرماندار قم گفت: باید کار احداث مدارس را برای خیرین راحت کنیم و مشکلات را از پیش پای آن‌ها برداریم.

رضا سیار در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که عصر امروز در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری برگزار شد، با اشاره به ضرورت برنامه ریزی برای احداث مدارس جدید در استان اظهار کرد: یکی از وظایف شورای آموزش و پرورش برنامه ریزی برای احداث مدارس جدید در استان قم و اولویت بندی در این زمینه است.

وی ادامه داد: برای احداث بسیاری از واحدهای آموزشی در استان قم از ظرفیت خیرین استفاده می‌کنیم، اما آن‌ها هم در مسیر احداث مدارس با مشکلات زیادی مواجه هستند و زمان زیادی برای دریافت مجوزها برای احداث مدارس معطل می‌شوند.

فرماندار قم افزود: طی ماه‌های اخیر سرشماری در استان انجام شد، با توجه به این سرشماری باید یک دورنمایی را برای احداث مدارس در استان قم ترسیم کنیم و یک کمیته دائمی را برای این مساله تشکیل بدهیم تا در این کمیته برنامه ریزی و جانمایی برای احداث مدارس جدید در استان انجام شود.

سیار با اشاره به ضرورت تشکیل کمیته دائمی برای جانمایی مدارس موردنیاز استان قم اظهار کرد: پس از تشکیل این کمیته و برنامه ریزی انجام شده می‌توانیم به دستگاه‌های مختلف استان بگوییم که باید در زمان تعیین شده زیرساخت‌های موردنیاز برای مدارس همچون آب، برق و گاز را فراهم کنند.

وی ادامه داد: باید کار احداث مدارس را برای خیرین راحت کنیم و مشکلات را از پیش پای آن‌ها برداریم، تشکیل کمیته دائمی تعیین اولویت احداث مدارس در استان می‌توان به کاهش مشکلات پیش روی خیرین مدرسه در استان قم کمک کند، در این کمیته امکان برنامه ریزی زمان بندی شده برای احداث مدارس استان وجود دارد.

فرماندار قم در پایان خاطرنشان کرد: نیاز به احداث 100 واحد آموزشی در استان طی دو سال آینده هستیم، باید فراخوان این پروژه‌ها را به صورت عمومی اعلام کنیم تا انگیزه اقشار مختلف مردم را برای مشارکت در ساخت این پروژه‌های آموزشی تحریک و بتوانیم واحدهای آموزشی بیشتری را در استان طی سال‌های آینده احداث کنیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩۵, ٢٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها