سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهردار قم:

امکان عبور مونوریل از زیر صحن حرم حضرت معصومه (س) وجود دارد

شهردار قم با تأکید بر اینکه عبور مونوریل از مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیاز به بازنگری و کار‌شناسی مجدد دارد از امکان عبور مونوریل از زیر صحن حرم خبر داد.
شهردار قم با تأکید بر اینکه عبور مونوریل از مقابل حرم مطهر حضرت معصومه(س) نیاز به بازنگری و کار‌شناسی مجدد دارد از امکان عبور مونوریل از زیر صحن حرم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ مهندس محسن عابدینی‌پور با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث مونوریل شهر قم روند مطلوبی دارد، افزود: تنها مشکل موجود در احداث خط مونوریل شهر قم، چگونگی عبور از مقابل حرم مطهر می‌باشد که این مسئله نیز در حال بررسی و کار‌شناسی است و از مسئولین و متولیان امر درخواست داریم که با بازنگری مجدد، مسیر عبور مونوریل از مقابل حرم مطهر را بررسی نمایند.

وی تصریح کرد: انتظار داریم استاندار قم به عنوان رئیس شورای سازمان قطار شهری ضمن صدور دستور بررسی مجدد چگونگی عبور منوریل از مقابل حرم مطهر، در مورد احداث ایستگاههای توقف خطوط منوریل نیز دستور بازنگری صادر نمایند.

شهردار قم با تاکید بر اینکه قداست حرم مطهر بالا‌تر از این است که منوریل از مقابل حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) عبور نماید، افزود: به عنوان یک شهروند، موافق عبور مونوریل از مقابل حرم مطهر نیستم و طبق بررسی‌ها امکان عبور منوریل از زیرصحن مطهر وجود دارد و حتی می‌توان نسبت به ساخت ایستگاه توقف در زیرصحن مطهر اقدام نمود.

عابدینی‌پور با اشاره به ارسال پیشنهادات کار‌شناسی شده شهرداری به شورای ترافیک استان در خصوص عبور مونوریل از زیر صحن گفت: مشاور پروژه در حال بازنگری پیشنهادات مطرح شده از سوی شهرداری می‌باشد و امیدواریم ظرف مدت یک ماه نظر نهایی اعلام شود.

شهردار قم تصریح کرد: شهرداری قم به عنوان متولی امور شهری از حامیان احداث منوریل در شهر به عنوان یکی از ابزارهای گشایش دهنده در بهبود حمل و نقل درون شهری می‌باشد، لیکن این موضوع به معنای از بین بردن قداست‌های مذهبی نمی‌باشد.

مترو در قم 5 سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد

عابدینی‌پور در ادامه افزود: همزمان با احداث منوریل در شهر قم، عملیات اجرایی احداث پروژه مترو به طول 13.5 کیلومتر از محدوده مسجد مقدس جمکران آغاز گردیده که امیدواریم ظرف مدت 5 سال این پروژه زیربنایی به بهره برداری برسد.

وی به بازگشایی و احداث بلوار حرم تا جمکران به طول ۷ کیلومتر اشاره کرد و خاطرنشان کرد: پروژه عظیم بلوار پیامبر اعظم (ص) یکی از پروژه‌های زیربنایی و شاخص شهر قم می‌باشد که با احداث این بلوار، ضمن تغییر در سیمای شهر قم، دسترسی آسان زائران و مجاوران به اماکن مقدسه تسهیل و فراهم خواهد شد.

عابدینی‌پور در ادامه با بیان اینکه شهرداری قم آماده همکاری با شرکتهای سرمایه‌گذار داخلی و خارجی جهت اجرای پروژه‌های شهری می‌باشد تصریح کرد: بستر لازم جهت سرمایه گذاران در قم مهیا است و شهرداری قم آماده هرگونه همکاری و مشارکت در اجرای پروژه‌های عظیم شهری با سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در قم دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-١٠-١٣٨٩, ١٩:٢٧

   

پر مبحث ترین ها