سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

میرسلیم:

آخرین نظر آیت‌الله هاشمی برای حل مشکلات

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: نباید به مفسدان رحم کرد، چون اگر جلوی این مفاسد کوتاه بیاییم اساس ارزش‌های انقلاب اسلامی بر باد می‌رود.
 سید مصطفی میرسلیم شامگاه سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری و مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم برگزار شد اظهار کرد: اگر دهه فجر را گرامی می‌داریم برای این است که آن واقعه عظیم که در کشور ما رخ داد و در دوران معاصر شبیه و مانند ندارد، فراموش نشود.


وی با یادآوری خاطرات سال ۱۳۴۲ گفت: آغاز انقلاب اسلامی به ۱۵ خرداد ۴۲  بر می‌گردد و رژیم شاه برای این که تلاش امام خمینی(ره) به ثمر نرسد، خباثت‌های زیادی انجام دادند.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی حاوی ارزش‌های بسیار مهمی است، گفت: امروز که بین ما و ارزش‌های انقلاب کمی فاصله افتاده، این سئوال پیش می‌آید که چطور این فاصله ایجاد شده است؟

میرسلیم به بررسی دلایل شکل‌گیری انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: بسیاری از بزرگان ما فکر نمی‌کردند انقلاب اسلامی به این زودی به پیروزی برسد. وقتی رژیم شاه حکومت نظامی اعلام  کرد، بعضی از بزرگان فکر می‌کردند کار انقلابیون تمام شده است. این بزرگان خدمت امام خمینی(ره) رفتند و گفتند که با حکومت نظامی چه کار کنند. امام خمینی(ره) هم فرمودند مردم به خیابان‌ها بیایند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در جریان پیروزی انقلاب اسلامی ما راهی رفته‌ایم که از پیامبر اکرم(ص) الگو گرفته بود.

خدشه به انقلاب، خیانت است

میرسلیم با بیان اینکه اگر عنایت امام زمان(عج) نبود انقلاب اسلامی به پیروزی نمی‌رسید، تاکید کرد: امروز حکومت ما یک حکومت امام زمانی(عج) است و هر کسی بخواهد خدشه‌ای به این حکومت وارد کند مرتکب خیانت می‌شود.

وی پایبندی به ولایت فقیه را در نظام اسلامی مورد تاکید قرار داد و افزود: مقام معظم رهبری زمانی که رئیس جمهور بودند برای اداره امور کشور، نظرهایی داشتند ولی نظر امام خمینی(ره) چیز دیگری بود اما مقام معظم رهبری از آنچه امام خمینی(ره) می‌فرمودند تبعیت محض داشتند.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، پایبندی به نظر رهبری را از ریشه‌های انقلاب اسلامی و مورد تاکید قانون اساسی دانست و افزود: اگر  کسی به این اصل اعتقاد نداشته باشد خودش را بر باد می‌دهد. در جریان فتنه هم عده‌ای خودشان را بر باد دادند.

میرسلیم با بیان اینکه انسجام و استحکام نظام اسلامی در دوران رهبری امام خمینی(ره) و ریاست جمهوری مقام معظم رهبری بسیار اثربخش بود، گفت: در آینده هم باید این یگانگی بین رئیس دولت، دولت و رهبری به طور کامل و تمام عیار برقرار باشد، چون این شرط لازم در نظام است.

آخرین نظر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد رفع مشکلات کشور

وی با ذکر خاطره‌ای از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در آخرین جلسه‌ای که با وی داشته است، اظهار کرد: صبح همان روزی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دار فانی را وداع گفته بود، جلسه‌ای با ایشان داشتیم و در آن به مشکلات انرژی، آلودگی هوا، مسائل اقتصادی و... اشاره شد. بعد از حدود دو ساعت بحث فنی و کارشناسی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی جمله‌ای گفت که برای من تعجب‌آور بود.

میرسلیم افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آخر جلسه گفت به نظر من چاره مشکلاتی که در کشور وجود دارد این است که مثل زمانی که رئیس جمهور بودم و با مقام معظم رهبری یکی بودیم و سپاه و صداوسیما هم با ما بود، باید چنین حالتی پیش بیاد که ما موفق بشویم از پس مشکلات بر بیاییم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آیت‌الله هاشمی به این نتیجه رسید که اختلاف نه تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه مسائل را پیچیده‌تر می‌کند.

تاکید بر شایسته‌سالاری

وی با بیان این که باید قدر افراد شایسته را بدانیم، تاکید کرد: کشور باید بر مبنای شایسته سالاری و صلاحیت کاری اداره بشود. من را به کاری نگمارید که شایستگی آن را ندارم. سابقه و تجربیات من را نگاه کنید و ببینید شایسته کار هستم یا خیر. برای حل مشکلات کشور انسان‌های شایسته را سر کار بگذارید.

به گفته میرسلیم، مقام معظم رهبری شایسته‌ترین فرد بعد از ارتحال امام خمینی(ره) هستند که با درایت خوب مجلس خبرگان رهبری به عنوان رهبر معظم انقلاب انتخاب شدند.

وی مشکلات اجتماعی از قبیل اعتیاد، سرقت و... را برازنده نظام ندانست و اظهار کرد: دل همه ما از این مشکلات خون است و اینها باید برچیده شود.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به اختلاس‌های کلان اشاره کرد و گفت: چطور می‌شود که یک نفر هزار میلیارد تومان را به جیب بزند. این فرد برای اینکه این مبلغ را به دست بیاورد باید خیلی‌ها را راضی کند که صدایشان در نیاید تا او بتواند اختلاس کند.

وی دنیاطلبی را یکی از دلایل بروز این مشکلات دانست و تاکید کرد: عده‌ای با ربا و فریب‌دادن کارشان را پیش می‌برند و اگر بخواهیم ارزش انقلاب به کرسی بنشیند با وجود این مفاسد غیرممکن است.

نباید به مفسدان رحم کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید به مفسدان رحم نباید کرد، چون اگر جلوی این مفاسد کوتاه بیاییم اساس ارزش‌های انقلاب اسلام بر باد می‌رود، بنابراین باید سخت در برابر این مفاسد ایستادگی کنیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری در برابر حقوق‌های نجومی خیلی با شدت برخورد می‌کنند چون می‌دانند فیش‌های نجومی سرچشمه انحراف است و رگ و ریشه‌هایی درست کرده که به سمت انحراف می‌رود و این ریشه‌ها را باید خشکاند.

میرسلیم با بیان اینکه کسی باید روی کار بیاید که حرف مقام معظم رهبری را گوش کند، گفت: چندین ماه است که مقام معظم رهبری این مسائل را مطرح می‌کنند ولی برخورد نمی‌شود.

وی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را راه نجات کشور از مسائل و مشکلات دانست و تاکید کرد: در سال ۹۳ مقام معظم رهبری این سیاست‌ها را ابلاغ کردند و به مجریان فرمودند که دست به دست هم دهند تا مسائل اقتصادی کشور حل شود. جمعی از کارشناسان و متفکران چند ماه در مجمع  تشخیص مصلحت نظام این سیاست‌ها را تدوین و تقدیم مقام معظم رهبری کردند و ایشان آن را ابلاغ کردند.

وی افزود: با این که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بهترین برنامه برای نجات کشور است ولی فرصت‌های سال ۹۴ از دست رفت و ما درگیر برجام بودیم. سال ۹۵ مقام معظم رهبری واژه اقدام و عمل را به اقتصاد مقاومتی اضافه کردند. از این لحاظ ما از مقام معظم رهبری خجالت کشیدیم. امسال را هم از دست دادیم. چقدر فرصت سوزی کنیم؟

استفاده شخصی از بیت‌المال

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: در دولت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ایشان گفتیم بیشتر روی ما که وزیران دولت هستیم نظارت کند، چون خیلی از وزیران کار خودشان را انجام می‌دهند. از یک طرف مقام معظم رهبری سیاست‌ها را ابلاغ می‌کنند و از طرفی دیگر وزیران کار خودشان را انجام می‌دهند. ما از دستورات رهبری تبعیت نکردیم و آنچه که ابلاغ کردند را به اقدام و عمل نرساندیم. از فکر شخصی خودمان استفاده کردیم و طبیعی است که این مشکلات به وجود بیاید.

وی با بیان اینکه بخشی زیادی از بیت‌المال برای دفاع از جایگاه‌های شخصی افراد صرف شده است، اظهار کرد: در وزارتخانه پول‌هایی برای کارهای فرهنگی و اجتماعی اختصاص می‌دهند ولی به گونه‌ای رفتار می‌شود که نظر عده‌ای از کارکنان جلب شود. متاسفانه بیت‌المال در مسیری صرف می‌شود که عده‌ای خوشحال شوند و به ما رای بدهند.

میرسلیم افزود: بیت‌المالی که می‌توانست در راستای ارتقای نظام ما صرف بشود، متاسفانه بسیار هدر رفته است. هوی پرستی و دنیاپرستی در مسئولان فاجعه می‌آفریند و صدها هزار میلیارد تومان که می‌تواند چاره‌گشای مشکلات جوانان ما باشد از بین می‌رود.

جوانان جرات نمی‌کنند ازدواج کنند

وی معتقد است که بالارفتن سن ازدواج منجر به فساد می‌شود. میرسلیم افزود: جوانان به دلیل مشکلاتی که وجود دارد جرات نمی‌کنند ازدواج کنند.

وی تاکید کرد: برازنده نظام اسلامی نیست که مفاسد و اختلاس در آن وجود داشته باشد؛ اینها دل امام را به درد می‌آورد.

میرسلیم در مورد گرفتاری اجتماعی و فرهنگی در کشور به ویژه حجاب دختران، گفت: این طبیعت بشر است که خودنمایی داشته باشد. وقتی دختری که باید در ۱۷ – ۱۸ سالگی ازدواج کند، اما تا ۳۰ سالگی ازدواج نمی‌کند این مسائل پیش می‌آید.

وی با بیان اینکه اگر گرفتار منافقان نشویم بسیاری از مشکلات حل می‌شود اظهار کرد: کسی که در راه خدا باشد کم نمی‌آورد.

میرسلیم تاکید کرد: اگر بخواهیم از عهده مشکلات بر بیاییم، از نظر اعتقادی باید ایمان خودمان را محکم نگه داریم و از نظر اجرایی هم در مسیر راه کارشناسی شده را که مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩۵, ١١:۵٩

   

پر مبحث ترین ها