سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل حفاظت محیط زیست قم:

۶۲ درصد آلودگی هوای قم ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشخیص سه کانون آلودگی هوا در قم خبر داد و گفت: ۶۲ درصد آلودگی هوای شهر قم ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها است.

سید رحمان دانیالی در نشست صمیمی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با نخبگان و نهادهای مدنی حامی محیط زیست استان قم که در تالار امام رضا(ع) فرمانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: هنگام تشکیل واحد آلاینده می‌گویند در ازای آلودگی اشتغال تأمین می‌شود در حالی که این اشتباه است و با تراکم این واحدها آلودگی شدت می‌گیرد.

وی گفت: مطالعات اولیه برای تهیه اطلس زیست‌ محیطی قم انجام شده و با همت همه مسئولان مربوطه این اطلس تهیه و در اختیار مردم و زائران قرار خواهد گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم افزود: در خصوص پساب‌ها اقداماتی انجام شده تا بتوان از  این پساب‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

وی ادامه داد: اقدام ارزنده‌ای با همکاری آموزش و پرورش جهت فرهنگ سازی بنیادی در خصوص حفظ محیط زیست صورت گرفته است.

۹۰ درصد اثرگذاری گرد و غبار دریاچه نمک روی شهر قم است

دانیالی با بیان اینکه ۹۰ درصد اثرگذاری گرد و غبار دریاچه نمک روی شهر قم است، تصریح کرد: در این جهت با همکاری همه نهادها باید اقدامات مؤثری انجام شود.

وی ابلاغ اختصاص حق‌آبه زیست محیطی به قم را اقدامی بزرگ دانست و افزود: سال گذشته برای نخستین بار اعتبار تالابی در قم تخصیص یافت و پاسگاه محیط بانی در منطقه حوض سلطان تأسیس شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم در مورد ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا نیز گفت: در این خصوص تفاهم نامه‌ای با شهرداری انجام گرفته است.

وی از تشخیص سه کانون آلودگی هوا در قم خبر داد و ابراز داشت: ۶۲ درصد آلودگی هوا در قم ناشی از تردد موتورسیکلت‌ها است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١١-١٣٩۵, ٠٩:١٩

   

پر مبحث ترین ها