سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دبیر کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین قم:

روزانه ۴۰ هزار مسافر نوروزی در قم اسکان می‌یابند

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩۶, ١٢:۴۶    نسخه چاپی    
دبیر کمیته اجرایی ستاد تسهیلات زائرین خدمات سفر استان قم گفت: ظرفیت اسکان ۴۰ هزار مسافر در قم فراهم است که همین تعداد اسکان داده می‌شوند.

ذبیح الله عبداللهی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه در چند روز اول تعطیلات نوروزی، ۱۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر در استان قم اسکان یافته‌اند گفت: سهم اول فروردین ماه ۹۶ از این تعداد، ۳۸ هزار و ۵۴۷ نفر است که از این تعداد، ۱۰ هزار و ۵۷۵ نفر در مکان‌های اقامتی، ۱۶ هزار و ۳۳۱ نفر در مدارس، ۴ هزار و ۷۲۷ نفر در سایر ارگان‌ها، ۶ هزار و ۸۲۴ نفر در چادرها و پارک‌ها اسکان یافته‌اند.

وی از امامزدگان و سالن‌های ورزشی و نمایشگاه بین‌المللی استان به عنوان مکان‌های اسکان یاد کرد و افزود: ظرفیت مکان‌های اقامتی شهر قم ۱۰ هزار تخت است که با احتساب بکارگیری ظرفیت‌های دیگر، امکان اسکان ۴۰ هزار نفر فراهم می‌شود و همین تعداد روزانه در قم اسکان داده می‌شوند و این یعنی ما همین تعداد کسری تخت اقامتی در قم داریم.

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری قم با بیان اینکه تنها ۴ هزار و ۵۳۷ خانوار که ۲۴ هزار و ۴۹۶ نفر در روز می‌شود در کلاس‌های مدارس اسکان داده می‌شوند گفت: از هر خانوار بسته به امکانات تدارک دیده شده و محل اسکان در مدارس، مبلغی بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان دریافت می‌شود که همین عدد برای بقاع متبرکه و زائرسراهای دیگر نیز دریافت می‌شود.

وی از تدارک حضور ۲۵۰ خانوار به تعداد هزار و ۲۰۰ نفر در محل نمایشگاه بین‌المللی اشاره کرد و افزود: امکاناتی از قبیل چادر، تلویزیون، وسایل استراحت، خوراک اولیه، پارکینگ و... در این محل تدارک دیده شد که به ازای هر خانوار مبلغی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان دریافت می‌شود.

عبداللهی به ظرفیت تدارک دیده شده در مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و با توضیح اینکه در محل شبستان مسجد مقدس جمکران تعداد ۴ هزار نفر به صورت رایگان اسکان داده می‌شوند اظهار داشت: در زائرسرای نیمه شعبان نیز با دریافت مبلغی، امکان اسکان ۷۰۰ نفر وجود دارد که این کار به خوبی صورت می‌گیرد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩۶, ١٢:۴۶

   

پر مبحث ترین ها